Pet Shop

Sitemiz akvaryumcenneti.com’da Pet Shop ‘lar tanıtılacaktır. Eğer siz de Petshop sahibiyseniz bizimle iletişime geçin ve Pet Shop’ınızın reklamını yapalım.

İletişim: akvaryum@akvaryumcenneti.com

Mail olarak Pet Shop ‘ınızın bulunduğu ili ve Pet Shop ‘ınız hakkında gerekli bilgileri atın.

Alternatif başlıklar

Canlı Doğuranlar

Canlı doğuran akvaryumu demek bitki akvaryumu demektir. Neredeyse canlı bitkilere en çok ihtiyacı olan balıklardır. Akvaryumunuzda bitkiniz nekadar çoksa erişkin balıkların gelişimi ve üremesi, yavru balıkların hayatta kalması ve büyüme hızı Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Örümcek

Örümcekler yırtıcı ve aç gözlü hayvanlardır. Birbirlerine saldırmaktan çekinmezler. Avları çok çeşitlidir. Çoğu, böceklerle beslendiklerinden faydalı sayılırlar. Bazı tropikal türler amfibyum, sürüngen, küçük kuş ve memeli gibi omurgalıları avlarlar. Örümceklerin hepsi avlarını yakalamak için tuzak ağları kurmaz. Bir kısmı avlarını kovalayarak veya üzerlerine sıçrayarak yakalar. Suda böcek, kurbağa ve balık avlayanlar da vardır. Yakaladığı avını, kıskaçlarına açılan zehir salgısı ile felce uğratır. Sonra ısırarak avının iç organlarına, eritici enzimler ihtiva eden tükrük salgısını akıtır. Kısa bir zaman zarfında, avın iç organları eriyerek sıvı haline gelir. Örümcek, emici midesini bir pompa gibi kullanarak bu sıvıyı emer. Av, kısa bir sürede içi boş kabuğa döner. Örümcek, bu boş kabuğu ya olduğu yere bırakır veya başka bir yere atar. Böcekler, küçük kuşlar bu avlar arasındadırlar.
Örümceğin Ağ Yapması:Ağ yapacak olan bir örümcek, önce yüksekçe bir yere tırmanarak, ağın ucunu bulunduğu kısma yapıştırarak ipek iplik yardımıyla aşağı süzülür. Gözüne kestirdiği bir dala ulaşarak bağlantı kurar. Sonra o iplik üzerinde gidip gelerek ağı kalınlaştırır. Daha sonra vücudundan çıkmakta olan ipliğin bir ucunu ilk ipliğe tutturarak kendisini boşluğa bırakır. Ağa bağlı halde bir yere varınca, o ucu vardığı yere yapıştırır. Bu yolla birkaç gidiş gelişte ağın kaba iskeleti meydana gelir. Bundan sonra iskeletin merkezi çevresinde dairevi halkalar yaparak ağı tamamlar.
Bazı örümcekler düşmanlarından korunmak için çeşitli hilelere başvururlar. Güneydoğu Asya’da bir örümcek türü yaptığı büyük ve dairevi ağının ortasında durur. Bu duruş örümcek yiyen kuşlar için kolay bir hedef teşkil eder. Örümcek, düşmanlarını yanıltmak için birkaç adet sahte ağ merkezi tesis eder. Yediği avlarının kalıntılarını da ağ merkezlerine takarak manken örümcekler kullanır. Başka bir örümcek çeşidi de diken ve ağaç kabuklarından manken örümcekler yapar. Örümcek ağlarının ipleri ipektir. Bu iplikler, aynı çaptaki çelik telden daha sağlamdır.
Örümcek Türleri:
*Büyü örümceği
*Su örümceği
*Kurt örümceği
*İnleri kapaklı örümcekler
1-Büyü örümceği:Bir zeytin tanesi gibi siyah ve parlak olan bu örümcek, genellikle karanlık yerlerde, tavan aralarında yaşar. 8 gözü vardır. Karın bölgesinde tepeleri birleşik iki üçgene benzeyen (kum saati gibi) bir işaret vardır.
2-Su örümceği
Örümcekler içinde en enteresan olanı budur. Birçok mahareti vardır. Mahareti, karada yaşayıp suda avlanması sebebiyledir. Suyun derinliklerine, ördüğü çok sıkı ve su geçirmeyen keseciğini su yüzeyinden getirdiği hava ile doldurarak, bir tür dalgıç çanı yapar.
3-Kurt örümceği: Eşek arıları düşmanı olduğundan, onlardan uzak olmak için çoğunlukla geceleri dolaşarak böcek avlar.
4-İnleri kapaklı örümcekler: Sıcak ülkelerde yaşarlar. Yaz aylarında tarla, bağ gibi yerlerde çok rastlanır. Toprakaltı inlerde yaşayan birçok örümcek çeşidi mevcuttur. Bunlardan bazılarının toprak içinde kuyu şeklinde kazdıkları inlerinin girişi ipek menteşeyle örülmüş toprak bir kapakla örtülüdür

Örümcek Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın. Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Kobra Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.
Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Arı Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.Arılar çiçeklerde dolaşarak çiçeklerde tozlaşmaya yardımcı olamakta ve insanlara oldukça faydalı olan bal’ı üretmektedirler.
Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Yarasa Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.

Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Güney Amerika Cichlidleri

Symphsodon aequifasciatus (Diskus): Evde, yüksek protein içeren dana yüreği ve karidesten kendi yaptığımız yemler çok önemlidir, bu yem balık adedine göre hesaplanarak yapılabilir, tek çeşitli besleme yapmak doğru değildir menüleri mümkün olduğunca geniş tutulmalıdır. Discuslar doğal ortamlarında diğer balık yavruları/larvaları, tatlı su karidesleri, kabuklu su böcekleri sinek, böcek ve larvaları ile beslenirler. Diskuslarda üremenin anahtarı iki uyumlu Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Akvaryum Şehri

Çoğu zaman televizyonlarda, restaurantlarda, arkadaşlarımızda gördüğümüz akvaryumlar hoşumuza gider ve biz de bunlara benzer hatta bu akvaryumlardan daha güzel bir akvaryum kurmak, akvaryum balıklarıyla uğraşmak ve onların o gizli dünyalarına girmek isteriz.
Ancak kendimize güvenemediğimizden mi, daha önceden balık yaşatmayı deneyip beceremediğimizden mi, akvaryum bakımından korktuğumuzdan mı bilinmez, bir şekilde, ilk defa ya da tekrar denemekten de oldukça çekiniriz.
Aslında içinde akvaryum balıklarına bakmak isteyen, akvaryum hobisi olan kişiler çekinme evresini çabuk atlatırlar ve balıkların o gizli dünyalarında dolaşmaya başlarlar. O bir dünya mıdır, yoksa farklı türlerde balıkların yaşadığı şehir midir bilinmez ama akvaryum hobisi olan kişilerin içinde bu hep vardır.
Akvaryum Cenneti size akvaryum şehrinden, balıklar dünyasından seslenen; akvaryum balıklarını tanımayanlara, onları tanıtan akvaryum hobisi olanları buluşturan, balıkların gizli dünyasında sizlere unutulmaz anlar yaşatmayı arzulayan bir site.
japon baligi Akvaryum Şehri  Akvaryum Şehri beta baligi Akvaryum Şehri

Alternatif başlıklar

Estetik Akvaryumlar

Akvaryum Resimlerini Gerçek Boyutta Görmek için Resmin Üzerine Tıklayın.
akvaryum 1 Estetik Akvaryumlar akvaryum masa 1 Estetik Akvaryumlar akvaryum masasi 1 Estetik Akvaryumlar Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Labirentliler

 Betta splendens (Beta): Beta balıkları, genellikle yalnız yaşar ama birlikte yaşadığı balıklar da vardır. Beta balığını çoğu petshoplarda kolaylıkla bulabilirsiniz.Davranış biçimleri gereği iki erkeği aynı ortamda yaşatamazsınız, sonuç mutlaka bir balığın kaybedilmesi olacaktır. Bunu erkek betanıza ayna tutarak test edebilirsiniz.

Colisa lalia (Cüce Gurami): Parlak kirmizi ve mavi renkleri ile erkek gurami deniz baliklari kadar güzeldir. Biraz dikkatle bu baliklari rahatlikla karma akvaryumunuzda tutabilirsiniz.Cüce Guramilerde erkek balik daha renklidir. Erkege kiyasla disi baligin renkleri donuk kalır, ve nitekim disi baligin rengi gümüsi gridir.

Macropodus opercularis (Cennet Balığı): Habitatları, deniz seviyesinde bulunan ırmakların denizlere döküldüğü yerlere yakın yerler olduğu için tuza azda olsa tahammül edebilirler.50lt suya atılan bir çay kaşığı tuz cennet balıklarının sağlıklı yaşamasını sağlar.Akvaryumdaki bazı hastalıklara direnç kazanmasını sağlar.Bitkili ortamlarda yaşadıkları için akvaryuma bol bol bitki koymanızda yarar var.  

Yunus Cichlid, Beslenmesi

Yunus Cichlidler doğal ortamında çok değişik bir beslenme adaptastonu gösterirler. Mylochromis lateristriga, Fossorochromis rostratus, Taeniolethrinops praeorbitalis vs.. gibi türler ile aynı şekilde beslendikleri bilinir. Doğal ortamında, kumu kazarak yakaladıkları ufak böcekler veorganizmalar ile beslenirler, tabi ki bu yunus cichletlerin göldeki avlanma biçimidir, bizlerin yunus cichlileri akvaryum ortamında cichlid türleri için üretilmiş özel yemler ile beslememiz Devamını Oku

Alternatif başlıklar

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !


reklam

Cinsiyet Ayrımı

Canlı Doğuranlar

Çok Sorulanlar

Sayfa 1/212