Balıklarım Hastamı? Kabızlık Belirtileri

970 görüntülenmeAkvaryum Hastalıkları
1
0 Yorum

Balıgım neredeyse 3 4 haftdır böyle yaptigım araştırmalar dogrultusunda kabız olabilcegini düşündüm ve bir iki gün yemlemedim daha sonrasinda haşlanmış ıspanak takviyesi yapdım ve hepsini afiyetle yediler ama  1 2 hafta sonra tekrar tekrarlamaya başldı acaba sorun nedir ?


Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
0

Balıklarınız japon mu? Detaylı bilgi verebilir misiniz?


Cevaplanan soru
1

Kabızlık genelde beslenme kaynaklı ortaya çıkar ve üzerinde durulmaz ise geçti sanabilirsiniz ama kendini tekrarlar. Balıklarda kabızlığı engellemek için kabızlığın nedenini bulmanız ve bunu ortadan kaldırmanız gereklidir. Özellikle bayat yem, çeşitli stres faktörleri (yer değiştirme, akvaryumun küçük olması, çok sayıda balık bulunması vs.) tek yönlü ve sürekli kuru yemle besleme balığımızın kabız olmasına yol açacaktır. En önemli dikkat etmemiz gereken durum ise balıklarımıza fazla yem vermemektir. Önerilen yem miktarı aşılmamalı ve balıkların eşit şekilde yem yemesine dikkat edilmeli (bir diğerinin payını diğerinin yememesi).


Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevap Yazınız.

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap
Anasayfa Yukarı Çık