Beyaz Benek Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?

1714 görüntülenmeAkvaryum Hastalıkları
1

Canlı doğuranlar için baş belası beyaz benek için etkili yöntemler arıyorum ltfen.


Cevaplanan soru
1
cengiz(anonim) 0 Yorum

Yapılan hatalardan biri iç filtredeki süngeri çıkartmamaktır. Burası özellikle tedavi uygulaması sonucu hastalığın tekrar başlamasına sebep olacaktır. Önerim akvaryumda dış firitre felan varsa çıkartıyosun saadece hava verecek iç motor yada hava taşı kalsın  iç motorun içinde sunger elyaf v.s şeyler varsa çıkartıyosun  tedavi bitdikten sorna 4 cü gün eski düzenini kuruyosun ve o çıkarmış oldgun diş firitreyi iç firere mazemlerini sunger v.s iyice yıkayıp kuruyuyosun  yıkayıp kurutmazsan beyaz benek tekrarlar


Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
0
  • Hastalıkta erken teşhis çok önemlidir.Hastalık teşhis edildiği anda, akvaryum ısısını kademeli olarak yükseltmek  30-31C’de 4 gün boyunca tedavi etmek gerekir.
  • Akvaryuma kaya tuzu eklenebilir. (Not:Bitkili akvaryumlar için tuz önerilmez)
  • Beyaz benek hastalığı, erken teşhis aşamasında, tedavisi en kolay hastalıktır.
  • Tedaviyi tüm akvaryumunuza uygulamanız gerekir.En yakın akvaryum firmasına danışarak, beyaz benek hastalığı için geliştirilen ilaçlardan satın alabilirsiniz.

Cevaplanan soru
Cevap Yazınız.

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap
Anasayfa Yukarı Çık