Beyaz benek tedavisinde Sıcaklık Neden Artırılır? Beyaz Benekleri Öldürmek için mi?

846 görüntülenmeAkvaryum Hastalıkları
0
0 Yorum

Beyaz benek tedavisinde Sıcaklık Neden Artırılır? Beyaz Benekleri Öldürmek için mi? Bir de beyaz benek tedavisi tatlı ve tuzlu su akvaryumu için farklı mıdır?


Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
0
elif(anonim) 0 Yorum

Bıktım bu beyaz benekten

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
1
Fırat Akv.(anonim) 1 Yorum

Akvaryum suyu sıcaklığını artırdıgımız zaman beyaz benek suyun dibine iner çiftleşmek için, bu sırada tedavi için önerim metilen mavisi ve yogun tuzdur.  sayesinde bezaz bendgi yok etmeye başlar.metilen mavisi ve yoğun tuz sayesinde beyaz benegi yok olmaya başlar. Beyaz beneğin sert bir dış yapı-tabakası mevcuttur. Bu sert tabakayı geçerek beyaz benekten kurtulmak için ısı yükseltilir ki  beyaz benek sıcagi hissedince akvaryumun dibine üremek için insin. İnince akvaryuma ilave ettiğimiz metilen mavisi ve yogun tuz beyaz benegi öldürmeye başlar aksam ustüde dip çekimi yaparızki ölen ve üreme yapan beyaz benekleri akvaryumdan atmış oluruz. 4.gün sonuna tedavi tamamlanır.


Tedavi için metilen mavi önerisi byo actinyo marka
Tedavi için iç filtrenin süngerlerini çıkartın, dış filtre kullanmayın. Tedavi sonrası akvaryuma ekleyeceğiniz bu sünger ve diğer aksesuarları iyice temizledikten sonra ekleyin ki sorun tekrarlamasın.

Yeni yorum gönderildi

genel ve güzel bir cevap olmuş

Cevap Yazınız.

Son Sorular


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/vhosts/akvaryumcenneti.com/httpdocs/wp-content/plugins/anspress-question-answer/includes/class/roles-cap.php on line 870

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap
Anasayfa Yukarı Çık