Japon Balıklarında Kuyruk Yırtılması

423 görüntülenmeAkvaryum Hastalıkları
0
0 Yorum

Japon Balıklarında Kuyruk Yırtılması neden olur? Tel Tel Kuyruk nasıl geçer


Cevaplanan soru
0
Levent(anonim) 0 Yorum

Kuyruk Erimesi’ni balığın kuyruğunun giderek kısalması ve kumaş söküğüne benzeyen bir görünüşten anlayabilirsiniz. İlk önce kuyruk kanlanır sonra da erimeye başlar. Çoğunlukla, beyaz benekten sonra oluşan hastalıktır.


1 hapı 2 litrelik bir kaba, vb. atın. Balıkları içine atıp 30 dakikalık kısa bir banyo yaptırın. Balığı tekrar akvaryuma atın. (Akvaryumun suyunun hâlâ ilaçlı olması lâzım)

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
0
Bahtiyar(anonim) 0 Yorum

1. Çözüm) Kuyruk Erime’sini tedavi etmek için Sera Baktopur ilacını alın. İlacı mutlaka uygulamadan önce kullanım kılavuzunu okuyun. 50 litrelik bir akvaryum 1 tane hap atın, 25 lirelik bir akvaryuma ise yarım hap atın. İlaç üç gün akvaryumda kalmalı ondan sonra 50% su değişimi yapın. İlacı atmadan önce tüm filitreleri kapamayı unutmayın ve havalandırma için hava taşı kullanın. Eğer hastalık geçmemişse tedaviyi yineleyin.
2. Çözüm) Bir bardak alıp içine akvaryumunuzun suyunu doldurun, bir çay kaşığı kaya tuzu atın. Karıştırın. Filitre açık durabilir (ben filitrenin açık olmasını tavsiye etmiyorum). Sonra tuzlu suyu akvaryumunuza boşaltın. Eğer filitreyi kapadıysanız 1 veya 2 saat sonra açın. Havalandırma içinde hava taşı kullanın.


Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevap Yazınız.

Son Sorular


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/vhosts/akvaryumcenneti.com/httpdocs/wp-content/plugins/anspress-question-answer/includes/class/roles-cap.php on line 870

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap
Anasayfa Yukarı Çık