En Pahalı Akvaryum Balıkları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:55

Akvaryum balıkları renklerinden boyutlarına kadar pek çok kriterde fiyatlandırılan ve evlerde, işyerlerinde dekor amaçlı ve hobi amaçlı kullanılan akvaryumun vazgeçilmez canlılarıdır. Akvaryum balık fiyatları üretimindeki zorluk, yetiştirme zorluğu, besleme zorluğu gibi kriterlere göre belirlenmekte ve şehirden şehire göre de balık fiyatları çeşitlilik göstermektedir.

Akvaryum balık fiyatlarındaki bu çeşitlilik ilk akvaryum balığına sahip olacak hobicileri lepistes ya da japon balığı gibi renkli ama fiyatı ucuz balıklara sevk etmektedir. Bir de akvaryumda gerek renkleri, gerekse de cüsseleri ile bulunduğu akvaryumda ben buradayım diyen akvaryum balıkları vardır ki bu balıkların fiyatı da ucuz sayılmamakla birlikte ilden ile artmaktadır.


En Pahalı Akvaryum Balıkları

Akvaryum balık çeşitliliği bu kadar fazlayken ülkemizde ve dünyada akvaryumda bakılabilen en pahalı akvaryum balıklarını bu yazımızda sizler için derledik.

Bazı türlerin koleksiyonunu yapmak özel hükümet izni gerektirir. Koleksiyoncular balıkların gerçek görünümlerinden hoşlanırken, biz onları görmek için video ve resimlerle yetiniyoruz. Birçok insanın çılgın bir şekilde tropikal balık koleksiyonu yapmak istemesinin nedenini anlamak çok zordur. Fakat bu alışkanlık genellikle kişilerin evinde nehir kesiti ya da tropikal doğa görmek istemesinden gelmektedir. Aynı zamanda balıklar bize başka bir dünya hakkında perspektif kazandırır.

Akvaryumlar çocuklar için doğa hakkında eğitici ve öğreticidir. Akvaryum içindeki balıkları seyretmek rahatlatıcı ve yatıştırıcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Tropheus Duboisi Maswa başlıklı makalemizde Akvaryum Tropheus Duboisi Maswa, Akvaryum Vikipedi ve Mavi sarı balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap