Akvaryum Hacmi Kaç Litre Olmalı? (Balık Sayısına Göre)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:08

akvaryum bitkileri

Akvaryum balıklarınız için aldığınız akvaryumun litresine göre içerisinde yetiştirebileceğiniz balık sayısı da değişiklik gösterecektir. Unutulmamalıdır ki akvaryum balıkları da bir canlıdır ve akvaryumda bu canlıların rahat dolaşabilecekleri bir alanları olmalıdır.


Akvaryum hacminize göre içerisine kaç adet balık sığacağı konusunda kısace bilgi verelim. Akvaryumda hacminizi biliyorsanız içerisine konulacak balık sayısını akvaryuma kaç balık sığar hesaplama bölümümüzden hesaplayabilirsiniz. Bunu hesaplarken balığınızın boyunun da önemli olduğunu unutmayın.

Akvaryum hobi amaçlı evlerde yerini alsa da içerisinde yaşayan su canlılarının değerli olduğunu, gerçek ortamlara en yakın ortamlar sağlamamız gerektiğini ve akvaryum hacmine göre bu yüzden balık sayısını ayarlamamız gerektiğini unutmayalım.

 

Bir önceki yazımız olan Yunus Cichled (Cyrtocara moorii) başlıklı makalemizde balık, ciklet ve Cyrtocara moorii hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap