Canlı Doğuran Balıkları için İdeal Akvaryum Hacmi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:53

Canlı doğuran akvaryum balıkları bakımı kolay ve hızlı üreyen balıklar olmasıyla çok tercih edilir. Akvaryum balıkları arasında diğerlerine nispeten daha küçük boylarda olan canlı doğuran akvaryum balıkları gösterişli renkleriyle akvaryum hobicilerinin vazgeçilmezleridir.

Siyah Moli, Ay Moli, Lepistes, Kılıçkuyruk, Platy (Plati), Ay Kılıç (Xiphophorus helleri) canlı doğuran akvaryum balıklarındandır. Canlı doğuran akvaryum balıkları akvaryumda tek değil, gurup halinde beslenmelidir. Özellikle tavsiye edileni dişi erkek oranı 3 erkek 1 dişi olmalıdır.


Canlı doğuran akvaryumu için tercihiniz lepistes ise 4-5 lepistesinizin olduğunu (erişkin) düşünürsek 45 litrelik bir akvaryum balıklarınız için ideal olacaktır. Diğer canlı doğuranların lepisteslere göre biraz daha fazla büyüyebileceği düşünülerek diğerleri için aynı sayıda akvaryum balığı için akvaryum hacminizin en az 50 litre olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Yunus Cichled (Cyrtocara moorii) başlıklı makalemizde balık, ciklet ve Cyrtocara moorii hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap