Discuslar için İdeal Akvaryum Hacmi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:07

Discus balıkları akvaryumu olanlar için oldukça iyi yere sahiptir. Özellikle discus beslemiş akvaristler renkli, zarif ve gösterişli bu balıkları bırakamıyorlar. Peki Discus balıkları için akvaryum şartları nasıl olmalı, akvaryum hacmi en az kaç litre olmalıdır? Sahip olduğumuz akvaryumda Discus beslenir mi? Discus Akvaryum hacmi nasıl ayarlanmalı?

Discuslar pH değeri 6-7 arasında olan yumuşak sertlikte su değerlerinde yaşarlar. Bununla birlikte diğer akvaryum balıklarında olduğu gibi discus balıklarında da akvaryum ısısının ayarlı olması önemlidir. Akvaryum suyu 27 ile 30 santigrat derece arasında olmalıdır.


Discus balığı beslemek istiyorsanız akvaryum hacminiz en az 200 litre olmalıdır. 200 ve üstü hacimlere sahip akvaryumlarda discus beslemeniz ideal olanıdır. Discus balıkları tek veya iki balık olarak akvaryumda beslenmemelidir. Grup olarak beslenmesi tavsiye edilir. Özellikle 5-6 discus veya daha fazla gurup yaparak besleyebilirsiniz.

Akvaryum hacmi eğer discus balıkları için dar geliyorsa sakin olan discus akvaryum balıklarınızın hırçınlaştıklarını göreceksiniz ki bu da balıklar açısından oldukça kötü bir durumdur. Bu yüzden akvaryum hacminizin 200 litre üstünde olmasını tavsiye ederiz. (Yavru ise 6, erişkin ise 3 discus için min 200l)

Bir önceki yazımız olan Yunus Cichled (Cyrtocara moorii) başlıklı makalemizde balık, ciklet ve Cyrtocara moorii hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap