Japon Balığı İçin İdeal Akvaryum Hacmi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:11

Ülkemizde balık beslemeye başlayanların genellikle ilk balığı olan Japon balıkları pek çok hobici tarafından da sevilerek bakılmaktadır. Bu yazımızda japon balığı akvaryumu hacmi konusunda bilgi vererek ideal akvaryum hacmi konusunda bilgiler aktaracağız.

Japon balıkları gösterişli ve büyük boylara ulaşan akvaryum balıklarıdır. 25 cm boya kadar büyüyebilen japon balıkları için akvaryum hacmi ne olmalıdır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki gereğinden küçük akvaryum balığın strese girmesine sebep olacaktır. Bu yüzden balıklarınızın şu anki boyu gibi bir ay – bir yıl sonraki boyları da akvaryum hacmi ayarlarken dikkat edilecek konulardandır.


Eğer akvaryumunuzda japon balığı beslemek istiyorsanız akvaryum hacmini değiştiremezsiniz. Ama içerisine alacağınız japon balığı miktarını ayarlayabilirsiniz. Şöyle belirtebiliriz ki adet japon balığı için en az 30 litrelik bir akvaryum gereklidir. Balık sağlığı açısından bu hacmi daha da artırabilirsiniz. Yani 100 litrelik bir akvaryum için 3 japon balığı bakabilirsiniz.

Balık Sayısına Göre Akvaryum Hacmi Hesaplama Robotu

Bir önceki yazımız olan Yunus Cichled (Cyrtocara moorii) başlıklı makalemizde balık, ciklet ve Cyrtocara moorii hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap