Lepistes Akvaryumu Kaç Litre Olmalı?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:13

Lepistes akvaryumunuzun kaç litre olacağı konusunda bilgiye sahip değilseniz konumuzdan gerekli bilgiyi edinebilirsiniz? Lepistes Akvaryumu Kaç Litre Olmalı? Benim akvaryumumdaa kaç lepistes bakılabilir?

Daha önce Akvaryum Balığı için Kaç Litre Akvaryum Gerekli konumuzda kabaca bir hesap vermiştik. Bu hesaba dayanarak ve özellikle dişi lepisteslerin 6 cm boylara ulaşabileceğini göz önünde bulundurarak 1 lepistes için 9 litre su ile hesap yaparsak ortalama 5 lepistesinizin olduğunu (erişkin) düşünürsek 45 litrelik bir akvaryum balıklarınız için ideal olacaktır.


Lepistes balıklarının hızlı ürediklerini, akvaryumda dekor yanında bitki ve yavruluğa da ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu yüzden 5 adet balık ve ilerde yavruları için en az 100 litrelik akvaryum düşünmenizi öneririz.

Balık Sayısına Göre Akvaryum Hacmi Hesaplama Robotu

Bir önceki yazımız olan Yunus Cichled (Cyrtocara moorii) başlıklı makalemizde balık, ciklet ve Cyrtocara moorii hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap