Yunus Cichlid Akvaryumu Kaç Litre Olmalıdır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:00

Yunus cichlid balıkları için uygun akvaryum hacmi nasıl hesaplanır? Akvaryum balıklarının daha rahat ve sağlıklı yaşaması için Yunus Cichlid Akvaryumu Kaç Litre Olmalıdır?

Yunus cichlid erkekleri 20 cm max boya ulaşırken dişilerinin de 15-16 cm boya kadar gelebildikleri görülmektedir. Akvaryum hacmi hesabı için balık boyu, balık türü oldukça önemlidir. Yunus cichlidler hareketli balıklar oldukları için diğer balıklara göre daha fazla alan sağlanması daha iyi olur.


Peki Yunus Cichlid Akvaryumu Kaç Litre Olmalıdır? Bu boyla birlikte akvaryumdaki balık sayısı ile de alakalı bir durumdur. Şunu belirtelim ki yunus ciklet için biz en az akvaryum hacmi olarak 250 litrelik akvaryumlar tavsiye etmekteyiz. Bu hacimde besleyebileceğiniz balık sayısı da min 3 dişi 1 erkek yani 4 yunus cichlid içindir. Tabi  hu hacimde balık sayısını 6-7’ye kadar (erişkin) yükseltebilirsiniz.

Balık Sayısına Göre Akvaryum Hacmi Hesaplama Robotu

Bir önceki yazımız olan Yunus Cichled (Cyrtocara moorii) başlıklı makalemizde balık, ciklet ve Cyrtocara moorii hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap