Astronot Balığı Akvaryumu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:27

astronot

Astronot Balığı Akvaryumu
Latince isim:Astronotus ocellatus
İdeal su:26-28 derece
Akvaryum hacmi: tek balık için en az 120 litre akvaryum
Orta + derecede agrasif
Astronot Balığı ; doğal yaşam alanı Güney Amerika olan, yaklaşık 20-30 cm boyutlarında, yutabileceği tüm küçük balıklara karşı saldırgan bir balık cinsidir.Küçük ve sakin balık türleri ile bir arada bulundurulmamalıdırlar çünkü saldırgan ve etoburdurlar. Özellikle küçükken oldukça hareketlilerdir. Astronotların bir diğer özelliği ise çok akıllı olmalarıdır, alışınca zıplayıp su üstünden yemi elinizden alabilirler. Bu balıkları küçük akvaryumda beslemek balıklar için yapılabilecek en büyük yanlıştır, hızlı büyüdüklerinden küçük akvaryum onlara yetmeyecektir.


Sahiplerine çok çabuk alışırlar. Pek çekinmezler. Elinizi suya sokarsanız sağlıklı bir astronot balığı muhtemelen kaçmayacaktır. Astronot balıkları ne kadar sahiplerine yakın olduğu gibi sahiplerine küsmeyi de biliyor. Akvaryumda diğer balık türleri ile kavga edip,zarar vereceğinden ötürü kendini koruyamayacak balıklar ile aynı akvaryuma konulmamalıdır.Yaklaşık olarak 10 yıl ömürleri vardır.
Erkek ve Dişi Astronot Balığı

Çok fazla iştahlı oldukları için bulundukları akvaryum çabuk kirlenir. Bu yüzden de iyi bir filtreleme sistemi gerekir ve su değişimleri ihmal edilmemelidir.Astronotların üremesi için tabi ki de büyük ve geniş akvaryum olması gerekiyor.Astronotları üretmek için ilk olarak eşleşmeleri gerekiyor cinsiyet ayrımlar tam net olmadığı ve çok zor olduğu için çoklu gruplar halinde tutulmalıdır.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap