Astronot Balığı Beslenmesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:55

Astronot Balığı BeslenmeAstronot Balığı Beslenmesi;Bu balıkları küçük akvaryumda beslemek balıklar için yapılabilecek en büyük yanlıştır, hızlı büyüdüklerinden küçük akvaryum onlara yetmeyecektir. Yutabileceği boydaki balıklara karşı tehlikelidir.


Protein ağırlıklı beslenmeleri gerekiyor. Yani solucan, ciğer ve kaliteli/yüksek protein oranlı kuru yem . Tabii bu şartlar altında çok sık ve yüksek oranda su değişimi gerekecek. Çok fazla besin tükettiği için güçlü bir filtrasyon ve düzenli su değişimleri ihmal edilmemelidir. Kumları kazıp akvaryumdaki taşları yerlerinden oynatabilirler. İyi bakılırlarsa 10 yıldan fazla yaşayabilirler.

Etiketler:, , , ,

Astronot Balığı Beslenmesi için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. mustafa  yorumladı. 18:54 - 24 / 08 / 2011:

    6 adet astoronot 2 pirana 2 vatoz balıklarım var atoronotlarn boylar 15 le 30 cm arası piranalarımda 25 cm ilgilenen olursa fiyat versin …….. astoronotlarımın renkleri oldukca duzgün siyahlar oldukcada saglıklılar sakarya dısında teklif vermeyin .satma nedenim deniz akvaryumu kurcam

  2. mert  yorumladı. 19:37 - 13 / 01 / 2013:

    benim akvaryum 12 lt içinde bi tane astronot var 2 tane yavru sarı pernses le ynus var dı ikisini yedi ama halen astronot doymadı canlı yem aldım onu 2günde bitrdi tabii su kirltti temizldm şimdi yem ata mıyorum nasıl bir yem atmlym bna rica etsm sölermsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap