Beta balığının özellikleri

Renkli Akvaryum Beta balığı

Beta Balığı

Beta balığının özellikleri
Beta balığı akvaryum şartları ve özellikleri

www.akvaryumcenneti.com

Beta Balığı Akvaryum Şartları Hakkında
Beta balıkları için hazırlanan akvaryumunun ısısı en az 22°C – 24°C olmalıdır.26°C -28°C derecede olması balığınızı öldürmez ama çabuk yaşlandırmaya sebep verir.

Beta balıkları fanusta beslenmez..
Beta balıkları ne kadar geniş alan bulurlarsa o kadar sağlıklı sağlam ve güzel görünüm kazanırlar. Beta balıkları için en küçük ve ideal akvaryum boyutu yükseklik: 30cm – genişlik: 30cm ebatlarında olmalıdır.

İki erkek beta aynı akvaryumda olmaz..
Davranış biçimleri gereği iki erkek betayı aynı ortamda yaşatamazsınız, sonuç mutlaka bir balığın kaybedilmesi olacaktır.

Beta Akvaryumunuz için bitkilerin önemi büyüktür.
Beta balıkları, Cennet balığı, Gurami gibi balık türler Labirentli balıklar olarak adlandırılır çünkü bu balıklar bulundukları sudaki oksijen miktarı çok düştüğünde hayatta kalmalarını sağlayan labirent adı verilen ek solunum organlarınada sahip olmalarıdır, doğrudan havadan oksijen temin edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve Akvaryum ekran koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Beta balığının özellikleri

Beta balığının özellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>