Cüce Gurami Akvaryumu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:37

Cüce guramiler ılımlı balıklar olup mavi ve kırmızı ağırlıklı olan renkleriyle akvaryumda dikkat çekerler. Beta, Cennet balığı, Gurami gibi türler Labirentliler olarak adlandırılır bunun nedeni bulundukları sudaki oksijen miktarı çok düştüğünde hayatta kalmalarını sağlayan labirent adı verilen ek solunum organlarınada sahip olmalarıdır

Latince Adı: Colisa unicolor, Trichogaster lalius

Anavatanı: Asya kıtasının Hindistan, Borneo bölümleri

Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul. Hem etçil hem otçul türden beslenen balıklarımızı en çok bitkisel yemlerle yemlemeliyiz. Bunun sebebi proteinli besinlerden aşırı derecede verecek olursak balığımız için hastalığa davetiye çıkarmış olacağız. Proteinli yemler haftada sadece bir veya iki kez verilebilir. Böylelikle bu değerler dengede tutulmuş olur.


Davranış Biçimi: Barışçıl

Kendi Türlerine Davranısı: Ilımlı

Yüzme Seviyesi: Orta – Yüzey

Cüce Gurami Cinsiyet Ayrımı: Erkekler, gümüşümsü dişilerden daha renklidir.

Cüce Gurami Üreme: Su yüzeyinde köpük yuvada yumurta. Cüce guramilerin üremesini istiyorsak akvaryumumuzu yeterince bitkilendirmeliyiz, su yüzeyine köpükten yuva yaparak yumurtalarını bırakırlar ver ürerler.

Akvaryum Sıcaklığı: 22-28 C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 7 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 60 lt

Su Sertliği: Orta

pH: 6.5-7.5

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap