Discus Balıkları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:45

discus balığı

Discus balıkları Amerikan kökenli bir balıktırlar. Discuslar tatlı su akvaryumlarının en gösterişli balıkları olarak bilinirler. 

En az akvaryum hacmi: Discus Balıkları için 220 litrelik bir akvaryum gerekir.
Suyun ph değeri 6-7 arasında olmalıdır. Akvaryumda su değerleri önemlidir.pH’ın yüksek veya düşük olması balığın ölümüne sebep olabilir. Çabuk hastalanır su değerlerine ve temizliği ihmal edilmemelidir.


Discus Akvaryumu Su sıcaklığı 28-30°C idealdir.

Discus balıkları için akvaryumun yüksekliği en az 50 cm. olmalıdır. Bitkili ve saklanma alanları olan akvaryumları severler.

Vücutları disk şeklindedir. Seçici üretim yöntemleri ile çok çeşitli varyeteler elde edilmiştir. Amazon Nehri’nin çok asitik kahverengi suları anavatanları olduğu için akvaryum suyunun da bu şekilde oluşturulması gerekir. Normalde 40-50 bireyden oluşan sürü halinde dolaşırlar ama üreme döneminde çiftlere ayrılırlar ve Teritoryal davranışlar sergilerler.

Discus Balıkları yanında başka türlerde beslenmek istiyorsa beslenebilecek balıklar:
Neon tetra
Neon Kardinal
Siyah neon
Petitella(kırmızı burun)
Rasbora

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap