Flower Horn Balığı Hakkında Genel Bilgi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:41

Flower Horn Balığı Kökeni : Akvaryum Ortamında Üretilmiştir. Doğada yoktur. HİBRİTTİR. Bazı Amerikan Cichlidlerinin (örneğin C. trimaculatus, C.festae, Papağan vs.) melezlenmesiyle üretilen bir balık türüdür. 
Flower Horn BalığıFlower Horn Balığı Beslenme Biçimi : Flower Hornlar çok obur balıklardır ve hızlı gelişler. kendileri için hazırlanmış bazı özel yemler vardır. Karınları iyice doyana kadar yerler. Çok farklı renk ve desenlerde varyasyonları vardır ve halen de üretilmektedir. Renkler ve kafa yapıları nedeni ile tercih edilmektedirler.


Flower Horn Balığı kendi türüne davranışı: Agresiftir. Diğer balıklara tahammülü yoktur.
Flower Horn Balığı Akvaryumda Yüzme seviyesi : Akvaryumun Her yeri
Üreme : tek eşlidirler ve yumurta dökerler.
Akvaryum Sıcaklık : 26-28 Derece. Flower Horn’lar ısıya karşı duyarlı davranabilmektedir,düşük ısılarda keyifsiz olurlar renk kaybı(kararma yada solma)sürekli stres ve stres barları çıkması,iştahsızlık kafa’nın inmesi,kaçma eğilimi ve atlama eğilimi gibi belirtiler gösterebilirler,yüksek ısıyı sevdikleri için 26 derece ve 28 derece ideal ısıları olmalı
Büyüyeceği Boy : 40 cm.
Flower Horn Balığı Akvaryum Hacmi : 250 Litre
Su sertliği : Orta Sert
Ph : 7.5-8.0


Flower Horn Balığı Hakkında  Bilgi: Tek yaşarlar aşırı sert bir türdur. Kolay hastalığa yakalanmaz su şartlarını tolere edeblrler. yalnz aşırı yağlı ve etçil yeme bağlı kalınmamalı çünkü iç parazit olabilyorlar. .Flower Horn beslerken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır,bu unsurlardan biri sindirim sistemlerinin hassas oluşudur,özellikle tek tip yem vermekten kaçınmamız gerekmektedir. Haftada yada 3 gunde bır su değıştirmek balığımızın hızla gelismesine ve formunun düzelmesine yardımcı olur.

Flower Horn Akvaryumu

Etiketler:,

Flower Horn Balığı Hakkında Genel Bilgi için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Bekir  yorumladı. 19:46 - 01 / 01 / 2017:

    Dişi fh kaç cm iken çiftleşmeye hazır olur.şimdiden teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap