Green Terror Balıkları (Aequidens Rivulatus ) Hakkında Bilgi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:07

Green Terror Balıkları Davranış Biçimi: Orta derecede agresif. Büyük akvaryumlarda bakıldığı taktirde rahat beslenebilecek sorunsuz bir balıktır. Küçük akvaryumlarda dar bölgede agresfilikleri artacaktır.

Green Terror
Kendi Türlerine Davranışı:
Agresif. Bazı yerlerde Blue Akara olarak pazarlanmaktadırlar, ancak Blue Akara daha farklı bir türdür. Yutabileceği boydaki balıklar için tehlikelidir
Green Terror Yüzme Seviyesi: Orta
Green Terror Cinsiyet Ayrımı: Erkekler nisbeten daha büyük boydadır ve renkleri daha parlaktır. Erişkin boya geldiklerinde kafa yaparlar. Dişilere oranla daha ihtişamlı üst ve alt yüzgeçleri vardır. Bu ayrımları yavru balıklarda yapmak çok zordur.


Saldırgan Balıklar Green Terror
Green Terror Üreme: Düz bir kayanın üzerine 400’e kadar yumurta bırakırlar. Yavrularını korurlar. Üretimleri zor değildir. Bir seferde yüzlerce yavru alınabilir. Üretim için bir çift tabanında kum bulunmayan bir akvaryuma alınır. Akvaryum tabanına el büyüklüğünde düz bir taş koyulursa üzerine yumurtaları dizerler.

Üreme döneminde elinizi akvaryuma sokarsanız erkek balık tereddüt etmeden elinizi ısırır.
Green Terror Akvaryum Sıcaklık: 20-24°C
Green Terror En Fazla Büyüdüğü Boy: 20 cm
Green Terror En Az Akvaryum Hacmi: 250lt
Green Terror Akvaryum Su Sertliği: Orta
pH: 6.5 – 7.5
YouTube Preview Image

Green Terror Akvaryum Balıkları

 

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap