Tropheus Balıkları Beslenmesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:41

Tropheuslar bitkisel beslenen akvaryum balıklarındandır. Yem seçiminde seçici davranmanız tavsiye edilir. Sağlıklı tropheuslar için beslenme konusuna önem göstermelisiniz. Tropheusları yalnızca protein ile beslemek balığı ölüme götürür.Balığın bitkisel beslenmesi hiç bir zaman etçil beslenmemesi anlamına gelmez.Ara ara (haftada bir yada 10 günde bir) protein içeren yemler verilebilir.

Tropheus Balıkları Beslenmesi konusunda yem markası arayanlar için Tropical , Sera , Tetra , New Life Spectrum , Dainichi , OSI , Omega one gibi markaların yemlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.Birde şunu hatırlatmakta fayda var ; aynı markanın 3 farklı yemi yerine 3 farklı markanın birer farklı yemini almak daha isabetli bir karar olur.


Balıklar yeme alıştıktan sonra diğer tür yeme geçmeniz zor olacaktır. Başka tür yeme geçişte aceleci davranmamanız gerekir. Eğer balığın alışkın olduğu yemlerin dışında farklı bir yeme daha alıştırmak istiyorsanız yeni yemi 2-3 günde bir az az vermeye başlayın.Balığın yemi yediğini gördükçe ve balıkta herhangi bir etki yapmadığını gördükçe yemi arttırabilirsiniz.

Tropheus yavrusunu beslemek , damızlık balık beslemekten biraz daha farklı. zÇünkü yavru balık henüz herhangi bir yeme alışkın olmadığından yavruluğundan itibaren hangi yem ile beslemeye başlarsanız o yeme alışır ve dolayısı ile sıkıntı yaşama olasılığınız daha düşük olur.Fakat balık nede olsa yavru deyipte proteine yüklenirseniz gene olmaz. Akvaryumda protein yemlerini bitkisel yem ile orantılı olarak kullanmalısınız. Fazlası zararlıdır.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap