VATOZ BALIĞI Bakımı ve Akvaryum Şartları

VATOZ BALIĞI Bakımı ve Akvaryum Şartları

VATOZ BALIĞI Bakımı ve Akvaryum Şartları

VATOZ BALIĞI Bakımı ve Akvaryum Şartları

TABİATI: güney afrika
YAŞAYIŞ ŞEKLİ: gayet barışçıl
YAVRU ALIMI: Akvaryum şartlarında yavru almak gerçekten zordur. Akvaryum hacminiz yeterli ve akvaryumunuzda karanlık kuytu tünel veya magara gibi sakin yerler bulunmalı. Vatoz balığınızın sığabileceği mağaralar. Bunların yumurtlaması için yeterli olgunluğa gelmesi lazımdır yavru almak için aynı cins balıklardan bir akvaryuma bırakmak ve kovuk gibi saklanacak yer (mango kökleri(ideal) veya en basidi plastik pvc boruları) sağlanarak balılara çok güzel bir ortam saglamış oluruz balık yumurtaları o kovuga bırakır belli bir zaman sonra yavrular çıkar. 
BAKIMI: Kolay
SU SICAKLIGI: ortalama 24-26 derece birkaç derece düşse veya azalsa pek bişe olmaz
EN FAZLA BÜYÜYECEGİ BOY: yaşadıkları alan göz önünde bulundurursak 35-40cm ye kadar ulaşır(yaşayış ortamları önemli)

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve Akvaryum ekran koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

VATOZ BALIĞI Bakımı ve Akvaryum Şartları

2 - “VATOZ BALIĞI Bakımı ve Akvaryum Şartları

  1. benim 1 tane watos balığım var daha bu gün aldım erkek yada dişi olduğunu nasıl anlarım ayrıntılarıyla açıklarsanız çok sevinirim :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>