Yunus Cichlid Balığı – Bakım Beslenme ve Üreme Bilgileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:27

Yunus Ciklet Balıkları

Yunus Ciklet
Yunus Ciklet

Yunus Cichlid Balığı – Bakım Beslenme ve Üreme Bilgileri Akvaryum hobisi ile tanışanlar yunus ciklet balığını mutlaka beslemişlerdir. Asil olduğu kadar da  rengi, davranışları ve akvaryumu ile vazgeçilmez akvaryum balıklarından biridir Yunus Cichlid balığı.

Yunus Cichlid balığı beslemek isteyen arkadaşlar öncelikle Yunus ciklet ile ilgili genel bilgileri bilmelidir. Özellikle yunus ciklet balığı için gerekli olan akvaryum şartları ki bunun içinde akvaryum dekorundan akvaryum aksesuarları ve balık için gerekli olan beslenme, üreme bakım bilgileridir. Bunları bildiğiniz taktirde yunus cichlid balığı ile çok güzel akvaryuma sahip olacaksınız.

Yunus Ciklet Balığı Bakımı ve Beslenmesi

Yunus Cichlid balığıbeslerken balıklara hangi yem verilmeli, yunus Cichlid balığı ne aralıklarla nasıl beslenmeli, sağlıklı bir beslenme için nasıl davranılmalı gibi konuları daha önceki Yunus Cichlid Bakımı Nasıl Olmalıdır? konumuzda ele almıştık. Akvaryumdaki balık miktarınıza göre yunus cichlid balıklarındabeslenme biçimi belirlenmeli. Yunuslar hem etçil hem de otçul olarak beslenebildikleri için beslenme konusunda fazla sıkıntı oluşturmaz. Kaliteli besleme açısından akvaryumcunuzun tavsiyesi üzerine 1-2 çeşit yem kullanabilirsiniz. Yunus ciklet besleme konusunda YUNUS CİKLET BESLENMESİ konusu da yardımcı olacaktır.

Yunus Cichlid Karma Akvaryum
Yunus Cichlid Karma Akvaryum

Yunus Cichlid Balığı Cinsiyet Ayrımı

Bu konuda size daha önce yayınladığımız ciklet balığında cinsiyet ayrımı konusu yardımcı olacaktır (Yunus Ciklet)


Yunus Ciklet Üremesi, Yunus Ciklet Yavru Alma ve Yumurta

Yunus ciklet balıklarının yavruları sağlıklı beslendiği ve bakıldığı taktirde hızlı büyüyerek olgunlaşırlar. Dişiler 20 ila 90 adet yumurtayı 18-21 gün ağızda kuluçka yaparlar. Cyrtocara Moorii (Yunus Cichlid) lere büyük tanklarda (minimum 250 litrelik tanklarda ) bakılmalıdır.Kendi türlerine karşı sakin balıklardır ancak bazen agresif olabilirler.Bu agresifliği kısmen de olsa ortadan kaldırmak için 1 erkek 4-5 dişilik bir koloni oluşturunuz. Yunus Ciklet Balığı Üretimi için püf noktalar konusunda bunlara daha geniş yer verdik.


Yunus Cichlid Balığı Yumurta Dökme Üreme Anı ile ilgili videolar

Yunus Ciklet Akvaryumu Üremesi – Ağıza Yumurta Alma

Yumurtadan Yeni Çıkan Yunus Ciklet Balıkları – Yunus Cichlid Yavrusu Vİdeoları

Erkek Yunus Ciklet Videosu

Küçük Yunus Ciklet Balıkları

Yunus Ciklet ve Yavruları – Akvaryum Dekoru Örnekleri – Yunus Ciklet Akvaryumu

Bitkili Yunus Ciklet Akvaryumu ve Yunus Cichlid Yavruları

Bir önceki yazımız olan Nemo Houdini başlıklı makalemizde akvaryum videosu, balık ve Nemo Houdini hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Yunus Cichlid Balığı – Bakım Beslenme ve Üreme Bilgileri için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. mustafa  yorumladı. 01:38 - 10 / 07 / 2013:

    beyaz prenses ile sarı prenses eşleşirmi bilen varmı

  2. mustafa  yorumladı. 01:54 - 10 / 07 / 2013:

    benim sarı prenses ile beyaz cikletim eşleşiyor olurmu böyle bişey lütfen aydınlatırmısınız

  3. Ramazan  yorumladı. 19:30 - 25 / 11 / 2013:

    Olabilir dişi balıga dikkat et dıger balıklara zarar verme ıhtımalı vardır. Senin sorunun cevabı olabılır benımde sarı pırensesımle beyaz pırensesım eş suan 2. posta dişimin azında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap