Ahli (Sciaenochromis fryeri) Cinsiyet Ayrımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:13

Ahli (Sciaenochromis fryeri) Cinsiyet Ayrımı

Ahli (Sciaenochromis fryeri) Cinsiyet Ayrımı Erkek Ahli ler, diğer mavi Afrika çiklitlerine karşı çok saldırgandır. Hangi türden olursa olsun, akvaryumda sadece bir tane mavi renkli Malawi erkeği bulunmalıdır. 1 Ahli erkeğine en az 3 Ahli dişisi düşmelidir. Erkek balık tarafından sürekli kovalanan dişiler için akvaryumda taşlarla saklanma yerleri oluşturmak gerekir. Ahli, küçük balıklarla bir araya konmamalıdır.


Cinsiyet ayrımı: Erkek Ahli Yaklaşık 1 yılda cinsel oldunluğa ulaşan erkekler metalik mavinin tonlarını taşırlar. Kafa bölgesinden yayılan renklenme 6. ayda başlar, 12. aya kadar sürer. Ayrıca erkeklerde 9-10 mavi enine çizgiler görülür.

Dişiler gri kahverengi ve gümüşe yakın renkte olurlar.

Bir önceki yazımız olan Pseudotropheus socolofi Albino başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, Malawi Gölü Chichlidi ve Snow Prenses (Pseudotropheus socolofi Albino) hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap