Akvaryum Dip Çekimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:21

Akvaryum se değişikliğiyle birlikte su değiştirme için kullandığınız hortumu akvaryumun dip bölgesinde gezindirerek dip çekimini de gerçekleştirebilirsiniz. Akvaryum su değişikliği gibi dip çekiminde de bazı dikkat edeceğimiz hususlar bulunmaktadır. Bunları kısaca şu şekilde özetleyebiliriz.


  • Dip çekimini etkili bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız hortumu akvaryum dip malzemesinin arasında da gezindirerek dip çekimini yapmalısınız.
  • Dip çekiminde akvaryumunuzda bulunan canlı bitkilerin dip kısımlarını fazla çektirmemeniz önemlidir.
  • Dip çekimi yapılmadan bir gün önce, suda yüzen zararlı partiküllerin temizlenmesi amacıyla, berraklaştırıcı ilaçlarla, zararlı atıkların dibe çökülmesi sağlanır.Böylece dip çekimiyle, dibe çöken bu bileşenlerde kaldırılmış olacaktır.
  • Dip çekiminde suyu bulandırmamak için hassas davranmalıyız. Suyun bulanması balıklar açısından da zararlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Akvaryum Dip Çekimi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Akvaryum Dip Çekimi ve Akvaryum Su Değişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap