Akvaryum köpek balığı türleri ve çeşitleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:39

Pangasus Akvaryum Köpek Balıkları
Pangasus Akvaryum Köpek Balıkları

Pangasius köpek balığı (pangasus)
Pangasiuslar çok ürkek tedirgin ve hassas balılardır, çok hızlı yüzücülerdir bu kadar hızlı yüzmelerine ramen çok dikkatsiz yüzerler. Pangasiuslar yetiştigi yerde besin kaynagı olarakte beslenir kesinlikle köpek balıklarıyla bi alakası yoktur sadece köpek balıklarına benzerlikleriyle bilinirler.Dip yemi ve yosun katkılı yemlerle beslenmelidir akvaryum içinde ışıkta diger balıklar gibi  stres yüzünden belki yeme gelmeyebilir ama karanlıkta gelirler bu balıklar iyi beslenirlerse çok çabuk büyürler...


Akvaryum Köpekbalığı - Kristal Köpekbalığı

Kristal Köpekbalığı(Balantiocheilos Melanopterus)
Kristal Köpekbalıklarının 5 ile 10 yıl arasında bir ömürleri vardır. Cyprinidae familyasının ortak özelliklerini taşırsadece tropik akvaryumlarda biraz daha sakin olarak bilinir. Kristal Köpekbalıkları büyüdüğünde saldırganlıkları artabilir özellikle kendi türü için bölge kavgaları artıp bu kavgalar yaralanmalara yol açabilir. Beslenme seçimleri yosunalg gibi bitkisel besinler haricinde küçük canlılardır. Üreme şekilleri diğer Cyprinidae’lere çok benzerlik gösterir. Nispeten ılık sularda doğal hareketlerini sergilerler. Gösterdikleri sosyal hareketlerle akvaryumda ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarırlar.

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, bakım ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , ,

Akvaryum köpek balığı türleri ve çeşitleri için yapılan yorumlar : 8 Yorum yapıldı


 1. enes  yorumladı. 19:29 - 27 / 03 / 2012:

  s.a arkadaşlar bn köpek balıgı besliyorum vede akvaryumumda uzunlugu 58 30 kum koymadım akvaryumuma kum koysama vede bunların yaşamı uzun sürermi?

 2. ismail  yorumladı. 11:45 - 07 / 03 / 2013:

  arkadaslar 2 gun önce 2adet kopek balıgı aldım ancak akvaryumumda 6 adet zebra var bu zebralara uyum gösterebilirmi zebralar zarar veririmi bi yardım edn .

 3. hasan  yorumladı. 10:49 - 28 / 07 / 2013:

  ismail kardeşim ben de pangaisus aldım bir tane fakat melekleri korkutmaya başladı ve ayrı bir akvaryumda besliyorum, satmayı düşünüyorum

 4. cihan  yorumladı. 22:43 - 14 / 11 / 2013:

  ısıtıcı 28 derece olacak kum bitki kumu olcak dip yemı ve canlı yem

 5. mehmet  yorumladı. 13:33 - 15 / 05 / 2016:

  ismail cinsini araştır pegasus ise bişi olmaz kardeşim

 6. mehmet  yorumladı. 13:34 - 15 / 05 / 2016:

  pegasus japon vatoz beraber besliyorum hiçbir sıkıntı yok

 7. Reşit  yorumladı. 14:47 - 11 / 11 / 2017:

  S.a arkadaşlar benim akvaryumumda lepitez ciklet ve Pegasus besliyorum sıkıntı çıkarırlar mı ?? Çok çabuk cevap bekliyorum

 8. M. Ali  yorumladı. 18:18 - 12 / 11 / 2017:

  Tabi ki yaşarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap