Akvaryumda Yer Seçimi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:15

Akvaryumda Yer Seçimi
Akvaryumda Yer Seçimi

Akvaryumunuz için yer seçiminde eviniz açısından dekoratif olmasının yanında akvaryum ve balık sağlığının kontrol altında olması için de dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle büyük akvaryumların ağırlığı da düşünülerek yer seçiminin iyi yapılması gerekmektedir.


Ev dekorunuzu göz önüne alırken ve sağlam bir yer seçimi yaparken şu hususları da göz önünde bulundurmanızda fayda var;
Akvaryumunuzu direkt güneş ışığının gelmeyeceği bir yere kurmalısınız. Güneş ışığı özellikle camlarda alg gelişimini ve akvaryum suyunda bakteriyel gelişimi hızlandırır. Bu da akvaryum suyunuzun (başlarda olmasa da sonradan bu süreç hızlanacaktır) kokmasına ve çabuk kirlenmesine neden olacaktır. Akvaryumunuzda yer seçiminde bir diğer husus da akvaryum içi kullanacağınız filtre, motor, ışık vs. akvaryum ekipmanları için gerekli olan elektriği sağlayacak bir kaynağa yakın yer seçimidir.

Bir önceki yazımız olan Balığım Neden Saklanıyor? başlıklı makalemizde Beyaz Prenses Balıklarım Neden Saklanır, Ciklet Balıklarım Neden Saklanır ve Mavi Prenses Balıklarım Neden Saklanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap