Akvaryumdaki Balıklarım Hareket Etmiyor

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:25

Akvaryumdaki Balıklarım Hareket Etmiyor Akvaryum ile tanışıp akvaryum dünyasına yolculuk yapmak için büyük hevesle başladığınız akvaryum hobiciliğinde bazen herşey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Önce büyük bir hayal kurarız. Büyük bir akvaryumum olsun, içerisine şunları alayım, şu bitkilerle süsleim, ışıklandırayım vs. vs. vs…

Hayalinizi gerçekleştirmişinizdir, bir akvaryum ve akvaryum için -genelde bilmeden- akvaryum balıklarını da almışınızdır. Gelin görün ki akvaryum balıkları beklediğiniz gibi hareketli çıkmaz veya sürekli aynı yerde -genellikle dekorların arkasında- dururlar.


Böyle durumlar akvaryum balıkları için gayet normal bir durumdur. Çoğu kez akvaryum balıkları alışana kadar belli bir noktada sürekli durma eğilimindedir. Ayrıca bazı balıklar hareketli olmayı sevse de bazı balıkların bu kadar hareketli olmadığı bilinmektedir. Bunun dışında çeşitli dönemlerde balıklar sakinlik, durgunluk gibi belirtiler gösterebilmektedir.

Bu ve bunun gibi durumlarda balıklarınızın sağlığından şüphelenmiyorsanız geçici bir durum veya balığın normal yaşamı olarak bunu düşünmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ciklet balığı neden ölür başlıklı makalemizde Ciklet balığı neden ölür, Ciklet balığı ölüm sebepleri ve Ciklet balıkları neden ölür hakkında bilgiler verilmektedir.

Akvaryumdaki Balıklarım Hareket Etmiyor için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. celik  yorumladı. 13:13 - 25 / 02 / 2013:

    lepites yavrulari23gundurdogdu 4gundur olumler basladi yavrulukta besliyorum 20 balik ooldu oluyavru sayisi gunde kac kez yemlemeliyim dun aksam akvaryumun suyunu deyistik bu sabah5tane gene olmus ne yapmaliyiz 2tanede buyuk lespitesler 2gun aryla olmuslerdi gozleri ve vucutlarinda beyaz sis gibi birsey vardi buklerde yavrular icin sudercesi kac olmali lutfen bilgisi olan yardimetsin tesekurler

  2. berkay  yorumladı. 17:12 - 27 / 01 / 2014:

    Benimki lepisteslerle yaşıyo ama çöpcü balığı ölü gibi davranıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap