Bir Arada Bakılabilen Karma Akvaryum Balıkları Listesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:00

kenyi ciklet

Akvaryum balıkları çeşit çeşit türe sahip olduğundan karma akvaryum yaparken birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Birbiriyle uyumlu olmayan ve yaşaması imkansız olan balıkları bir arada beslemeye çalışmak balıkların ölümü ile neticelenebilir. Bu yüzden hangi akvaryum balığı hangi balıkla uyumludur bunu bilmek gereklidir.

Karma akvaryumlarda bakılabilecek, birbiriyle uyumlu akvaryum balıklarını aşağıda liste halinde vermeye çalışıyorum. Tüm balıklar olmasa da en çok bakılan akvaryum balıkları arasında yanına koyabileceğiniz balığı bularak bunları karma akvaryumda besleyebilirsiniz.


Aşağıdaki tabloda E ile birlikte bakılabilecek uyumlu akvaryum balıklarını;
H ile birbiriyle sorun yaşayacak, karma akvaryumda dahi beslenmeyecek balıkları;
D ile de birlikte bakılabilen ancak dikkat edilmesi gereken akvaryum balıklarını gösterdik.

Bir önceki yazımız olan Akvaryumdan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir? başlıklı makalemizde Akvaryum kokusu, Akvaryumda Kötü Koku ve Akvaryumdan Gelen Kötü Kokular hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap