Bunları Biliyor musunuz?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:31

       Katil vatoz:
       Hayvanlar dünyasıyla ilgili ilginç belgeseller çeken ( genellikle timsahlar üzerine )Avustralyalı televizyoncu Steve Irwin çekim sırasında bir iğneli vatoz tarafından öldürüldü. İğneli vatozların kendilerini tehlike anlarında kalp atışlarını yavaşlatan ve nefes almayı engelleyen bir salgıyla korudukları biliniyor. Bu salgı insanları nadiren öldürse de, Irwin kurtulacak kadar şanslı değildi.


        ABD’de Judy Kay Zagorski isimli kadın, sudan bir anda fırlayan vatoz balığının saldırısı sonucu öldü… Florida’nın Keys sahilinde arkadaşlarıyla kiraladığı tekneyle okyanusa açılan 56 yaşındaki Judy Kay Zagorski vatoz kurbanı oldu!.. 36 kilo ağırlığındaki, 2 metre kanat açıklığı olan dev bir vatoz balığı denizden çıkarak Zagorski’nin üzerin düştü. Bir anda yere yığılan talihsiz kadın, başını teknenin kenarına vurdu. Saldırgan vatoz ise teknenin içinde öldü. Otopsi öncesi ilk açıklamada, Amerikalı kadının ölümünün vatoz balığının ısırmasından değil düştüğü sırada kafasına aldığı darbe yüzünden olduğunu söyledi. Ancak, kesin ölüm nedeni otopsinin ardından açıklanacak.

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, bakım ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap