Cichlid yavrusu nasil beslenir

Ciklet yavrusu nasil beslenir

Sadece cikletler için değil tüm akvaryum balıklarında yavru bakımındaki en önemli konulardandır yavruların doğru bir şekilde beslenmesidir.

Cichlid yavrusu nasil beslenir

Cichlid yavrusu nasil beslenir

 

Yavrular büyümelerini , renklenmelerini akvaryum içinde sağlıklı gelişmelerini sağlamak istiyorsak yavruların beslenmesine ve akvaryum şartlarına dikkat etmemiz gerekmektedir. Onun için her zaman gerek yarularımıza gerekse diğer balıklarımıza kaliteli yemler vermeliyiz.
Ciklet yavrularını günde 3-6 kez yemleyebilirsiniz. Tabi bu miktar akvaryum populasyonuna bağlı olarak değişim gösterir. Burada şu konuya da açıklık getirmeliyim ki akvaryumunuz karma ise balık gelişimi ve bakımı sizin için çok zor olacaktır, bu yüzden akvaryumda tek cins balıklar bakmanızı tavsiye ederim. Normal anaç balıkları beslemenize devam ederken yemde hafif bir artış yaparak yavruların da beslenmesini sağlayabilirsiniz. Yemleri dikkatli bir şekilde azar azar atmalısınız ve mümkünse biraz daha küçük parçalara ayırabilirsiniz..

Yavruların sağlıklı olması , gelişmesi ve büyümesi için esas olan 3 temel unsur vardır.

1-) Hacim
2-)Balık sayısı ve farklı türler
3-)Doğru ve düzenli beslenme

 

 

Yukarıdaki 3 temel unsuru webde araştırma yaparken bulmuştum. Alıntı olarak vermek istedim. Tabi bunlar doğru ama bu unsurlar artırılabilir. 

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve Akvaryum ekran koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Cichlid yavrusu nasil beslenir

Cichlid yavrusu nasil beslenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>