Midas Cichlid Balığı Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:31

Midas Cichlid Balığı Bakımı
Midas Cichlid Balığı Bakımı

Midas Cichlid Balığı Bakımı – Midas Cichlid Balığı büyük boyutlara ulaşan balıklardır. Akvaryumda taşlardan mağaralar yapılmalı ortada geniş yüzme alanı bırakılmalıdır. Beyaz, sarı, turuncu, kırmızı renkte olabilr. Büyük akvaryumlarda diğer Orta Amerika Cichlidleri’yle beraber bakılabilir. Çeşitli renk varyasyonları vardır. Kendinden küçük balıklara karşı tehlikelidir.


Çok agresif, büyük boyutlara ulaşabilen, yaramaz, hırçın ama vazgeçilmez güzellikte balıklardır. Canlı yemle beslendiği zaman daha mutlu olur.Akvaryum dekorasyonuna önem verenler için tavsiye edeceğim bir tür değil. Çünkü kum taşımayı çok seven bir balık.Hatta büyük taşları bile kolaylıkla taşıyabiliyor.kendine bir bölge seçip akvaryumdaki diğer balıkları oraya sokmuyor. Kolay kolay eş tutan bir balık değildir.

Bir önceki yazımız olan Akvaryumda Yer Seçimi başlıklı makalemizde Akvaryumda Yer Seçimi ve Akvaryumu Nereye Koymalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap