Pseudotropheus socolofi Albino

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:18

Pseudotropheus socolofi Albino
Pseudotropheus socolofi Albino

Pseudotropheus socolofi Albino 

Pseudotropheus socolofi Albino Habitatı ve Anavatanı:  Malawi Gölü’nün kayalık kesimleri. Akvaryum için kayalık yerler ve saklanma mağaraları oluşturulması önerilir.

Pseudotropheus socolofi Albino Beslenme Biçimi: Otçul

Davranış Biçimi: Orta derecede agresif. Kendi Türlerine Davranısı: Orta derecede agresif.


Pseudotropheus socolofi Albino Üreme: Dişiler ağızda kuluçka yaparlar. Pseudotropheus socolofi Albinolarda Erkek dişi oranının 1e/5d olması önerilir.

Sıcaklık: 25 – 26 °C sıcaklık optimum sıcaklıktır.

En Fazla Büyüdüğü Boy: 15 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt

Su Sertliği: Sert

pH: 7.5- 8.5

Pseudotropheus socolofi Albino Sık rastlanan bir balıktır, akvaryumu bol kayalık olmalıdır. Dişiler ile erkeklerin net bir farkı yoktur. Dişiler biraz daha küçük, karınları daha şişkin ve yumurta benekleri daha az sayıda olur. Snow prensesle alakalı daha detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Duvara Gömme Akvaryum başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, Duvara Gömme Akvaryum Nasıl Olur ve Duvara Gömme Akvaryum Resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap