Tropheus Duboisi Maswa

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:53

Tropheus Duboisi Maswa - Mavi sarı balık

Anavatanı; Tanganika, Afrika

Tropheus için Akvaryum şartları; 26-27 derece, ph 8.5 bitkisel

Tropheus BOYLARI -Erkek ve Dişi 10-12

Erkeklerin Tropheus genel özellikleri; Erkekler kayaları tutar.

Tropheus Duboisi Maswa Fiyatları; Tropheus Duboisi 35-40 TL fiyat aralığında(5-7cm) bulabilirsiniz. Bulunduğunuz ile göre de değişiklik gösterir.

Tropheus Duboisi ÜREME; Dişi erkeğin hazırlamış olduğu yumurtlama bölgesine gelerek, erkekle halka şeklinde dönerler.Bu arada dişi yumurtalarını bırakırken erkekte döller. Yine bu arada dişi döl almış yumurtaları ağızına toplar. Yavruları ağızının içinde olgunlaştırır. Dişi saklanacak yer ve sakinlik ararlar. 30 gün içerisinde yaklaşık 4-5 tane yavru balık oluşur. Yavruları almaya gerek yoktur kolonilerini oluştururlar.


Tropheus Duboisi Maswa Resimleri

Yetişkin Tropheuslar için akvaryum en az 120 cm boyunda, olabiliyorsa 150 cm boyunda (en 60 cm ya da en az 50 cm olursa iyi olur) akvaryumlar olmalı.

Akvaryum dünyasının en hırçın ve hareketli türlerinin başında gelen Tropheuslar için uzun ve geniş akvaryumlar öneriliyor genellikle. Yerli ve yabancı kaynaklarda, literatürde yeralan bilgiler, paylaşılan tecrübelerden de öğrendiğimiz bu yönde.Tropheus Duboisi Maswa, Tropheus Duboisi Maswa Akvaryumu, Akvaryum Tropheus Duboisi Maswa, Yavru Tropheus Duboisi Maswa, Tropheus Duboisi Maswa Beslenmesi, Tropheus Duboisi Maswa Çeşitleri, Tropheus Duboisi Maswa Nasıl Büyür, Tropheus Duboisi Maswa Ne Yer?

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, bakım ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap