Su Kaplumbağası Resimleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:38

Su kaplumbağaları üzerlerine (kalsiyum ve vitamin eklenmiş) tatlı su balıklarını çok severler, özellikle taze alabalık en sevdikleri yiyeceklerden biridir. Bunun yanında kurutulmuş karides ve unkurduna da bayılırlar. Kurtçuklar aslında iştahı kapalı olan veya yavru kaplumbağalar için daha çok iştah açıcı olarak kullanılır. Kaplumbağalar için özel olarak hazırlanmış minik çubuk şeklindeki yemler bağırsakları için çok uygundur. vitamin ekli yemlerden haftada 3-5 tane verilmesi uygundur.
Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.

Su kaplumbağasıSu kaplumbağasıSu kaplumbağasıSu kaplumbağasıSu kaplumbağasıKaplumbağaKaplumbağaSu kaplumbasıKırmızı Yanaklı Su kaplumbağası

Kaplumbağa Resimleri
Akvaryum Kaplumbağa Resimleri

Kaplumbağa Resimleri- Akvaryum Kaplumbağası
İkiz Kaplumbağa Resimleri
Su Kaplumbağası Resimleri
Su Kaplumbağa Resimleri
Kaplumbağa Resimleri-Su Kaplumbağası
Akvaryumda Kaplumbağa Resimleri

Etiketler:, , ,

Su Kaplumbağası Resimleri için yapılan yorumlar : 89 Yorum yapıldı


 1. Ahmed  yorumladı. 13:34 - 08 / 06 / 2012:

  Mrb arkadaşlar benımde aynı sorun vardı iki kapluşu ılk aldıgımda ikiside yem yemiyodu birisi çok hareketli diğeri braz çekingendi 3/5 gün küçük bi kapta baktım sonra paludaryum yaptım orda bakmaya başladım. 2 ay oldu alalı vede gayet sağlıklılar ne kadar çok yem verırsem o kadar çok yiyolar önlerıne tek yem attıgımda yemek için birbirlerine giriyolar :)) günde sabah öğlen akşam 2 tane vermeye dikkat ediyorum yoksa obez olacaklar mazallah küçük kaplarda kapluşlara işkence etmeyelim lütfen

 2. YARDIM  yorumladı. 13:53 - 31 / 07 / 2012:

  2 KAPLUMBAĞA ALDIM FANUSA KOYDUM AMA DEĞİŞTİRCEM PLASTİK KABA KOYSAM OLUR MU UZUN YAŞARLAR MI AKVARYUMA KOYMA ŞANSIM YOK BAŞKA NE ÖNERİRSİNİZ YA DA PLASTİK KABA KOYMAM DOĞRU MU???

 3. Damla  yorumladı. 23:05 - 25 / 08 / 2012:

  Benim kapluşlarım 1 yaşındalar ve ikiside çok sağlıklı . Ben onları akvaryumda besliyorum filtleri ve ısıtıcılarını sipariş ettim yakın bir zamana kadar gelir . İlk aldığımda ben onları plastik kapta besledim sonra biraz araştırdıktan sonra akvaryum aldım . Hep açlar ama günde iki öğün veriyorum ama bazıları çok acıklı bir şekilde bakıyorlar bende 1 tane veriyorum . Akvuryumlarının içine su koyup birkaç gün bekletiyordum o sırada plastik kaplarındalardı kapluşlarımdan KONT kaçmış onu bulasıya kadar canım çıktı ve koltuğun arkasında buldum . İnşallah bir daha kaçmaz .

 4. ziya  yorumladı. 08:28 - 26 / 10 / 2012:

  ben kaplumbaglarımı alalı6 gün oldu ölüm fanusunda besliyorum dün kabına taşlar ekledim fakat taşlardan yüzemiyordu taşları çıkartım şimdi ise çok rahatlar arkadaşlar eger sizde kapta besliyorsanız taş almayın belki akvaryum alırsanız taşlar bir sorun çıkarmaz

 5. ziya  yorumladı. 08:32 - 26 / 10 / 2012:

  ayrıca kapta besliyorum ama kaplumbaglarım çok mutlu

 6. zeynep ak  yorumladı. 12:28 - 07 / 04 / 2013:

  Benim şu kaplumbağam 20 cm genişliğinde7cm boyunda yuvarlak cam kapta yaşıyor kabın ortasında üzerine çıkıp koruyacağı bir kabuk var yemi ise tetra reptomin sizce yaşamı iyi mi?

 7. aysu  yorumladı. 13:08 - 28 / 04 / 2013:

  benim 2 tane kırmızı yanaklı singapur cinsinden kaplumbağam var pet shoptan aldığım kapta besliyorum kaba 1 lt su koyuyorum nefes almaları için 1 büyük 1 büyükten biraz küçük 1 de orta boy deniz kenarından topladığım taşları büyükten küçüğe sıra sıra koydum şimdi nefes almak istedikleri zaman kendileri çıkıyorlar………….

 8. muha  yorumladı. 09:39 - 02 / 06 / 2013:

  kaplumbağa su dışın da ne kadar kalır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap