Beyaz Prenses Yumurtlama Çiftleşme Üreme Anı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:10

Dişiler kuluçka süresince yumurtalarını ağızlarında saklarlar. Akvaryumlarda diğer Labidochromis türleri (zebroides, chisumulae) ile beraber bakılabilirler.

Akvaryumları bol saklanma yeri ve optik bölge sınırları oluşturacak şekilde kayalarla dekore edilmelidir. Bir erkek, yaklaşık 40-50 cm çapındaki bir bölgeye sahip çıkar. Her erkeğe en azından üç dişi düşmesi şartıyla, çok geniş ve kalabalık akvaryumlarda birden fazla erkek de barındırılabilir.


Beyaz Prenses Yumurtlama Çiftleşme Üreme AnıEğer akvaryumunuz 80cm altındaysa bu balık müthiş agresif olur, vatos çöpçü ne varsa talan eder. Eğer 1E-1D olursa çiftleşme döneminde dişiyi aşırı derecede hırpalar bu yüzden koloni halinde beslenmesi çok iyi olur. Minimum düzey 1E-4D olmalıdır.

Beyaz Prenses psikolojisi gereği saklanma gereği duyar bu yüzden birçok kayalık alan oluşturulmalıdır. Çiftleşme dönemlerinde içgüdüsel olarak kumu kazar. Seyredilmeye değer bir görüntüdür, birçok yerde inşaatçı gibi harfiyatlar yapar. Bu yüzden kayalık dekorlarınızı kum üzerine yerleştirmeyiniz yoksa çökertir ve balığınız zarar görebilir. Bu türleri hafanın 5 günü bitkisel proteinli yemler (özellikle de spirulina içerikli) haftanın 2 günü et proteini içeren yemlerle beslerseniz kondüsyonu en üst düzeyde olur. Erkeklerin kur yaparken tüm yüzgeçlerini açması ve kabarmaları seyredilmeye değer bir görüntüdür. İriliklerine göre 20-50 arasında yumurta alır dişi. Ağzında kuluçkalar.. Bu dönemde eğer balık sayınız az ise dişiyi ayırmakta fayda vardır çünkü erkek dişiyi sürekli sıkıştırır ve yumurtaları döktürebilir. Yaklaşık her 20-25 günde bir erkek dişiyi döller. Yumurtalar 20 gün sonra çatlar ve yavrularınızı alırsınız.

Bir önceki yazımız olan Akvaryum Motoru Nasıl Olmalı başlıklı makalemizde Hava motoru ve motor hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap