Calvus Ciklet ve Calvus Cichlid Resimleri

Calvus Ciklet ve Calvus Cichlid Resimleri

Calvus

Calvus - Calvus Cichlid - altolamprologus Calvus Akvaryumu

Doğal yaşam alanı Tanganyika olan ve Tanganyika Gölü’nün Güneybatısında kayalık kıyı sularında yaşayan calvus cichlid akvaryumunuzda doğal yaşam alanına benzer kayalar bulundurmanız balığınız için oldukça önemlidir. Calvus Cichlid çok yavaş büyür ve normal bir Calvus Cichlid 2 yıl içerisinde cinsel olğunluğa erişirler.Calvus cichlidlerin yumurtlama ve üremeleri diğer cichlidlere göre daha zordur.
Calvus Ciklet Erkek Dişi?
Erkek Calvus Cikletler genellikle dişilere göre daha büyüktür.

Calvus Cichlid Resimleri

Calvus Cichlid Resimleri

Dişiler için bol bol yumurtlama alanları oluşturulmalıdır. Bunun için akvaryum bol bol boş kabuk sağlayın. Kuluçka 3 ila 4 gün içinde oluşur ve yumurtadan 10 gün gibi bir sürede çıkarlar.
Yavru Calvus Cichlid Bakımı
Yavru Calvusların hayatta kalma oranlarını arttırmak için, yumurtadan çıktıktan sonra onları ayrı bir akvaryuma alabilirsiniz.

Calvus Cichlid Resimleri - altolamprologus Calvus

Calvus Cichlid Resimleri - altolamprologus Calvus

Yavru Calvus Cichlid Beslenme
Yavru Calvus Cichlidlere artemia ve ince ezilmiş pul yem verilmelidir. Beslenmelerinde kan kurtları gibi etli besinler kullanılmalıdır. Ayrıca karides, etçil pul yem ve pelet yemlerde diyetlerine eklenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve Akvaryum ekran koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Calvus Ciklet ve Calvus Cichlid Resimleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>