Ciklet beslemenin püf noktaları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:59

Ciklet beslemenin püf noktaları
Ciklet beslemenin püf noktaları

Ciklet beslemenin püf noktaları

Ciklet balıklarını beslerken nelere dikkat etmeli, cichlid balıklarını beslerken izlenecek yol….
Beslenme tüm canlılarda olduğu gibi akvaryum balıklarında da önemlidir. Akvaryum balıklarının sağlıklı beslenmesiyle renkleri daha canlı olur, akvaryumdaki durumları daha aktif olur. Bu yüzden beslediğimiz balıkların hangi tip beslendiğini iyi bilmemiz gerekiyor.


Bitkisel ağırlıklı beslenen cikletlerin renklerinin daha parlak olduğu söylenenler arasında. Ama sadece bitkisel yemle beslemek balığımızın ömrünü de kısaltacaktır. O yüzden balığımızın türüne uygun olarak besleme yapmalıyız.

Önemli konulardan biri de günlük ne sıklıkla beslememiz gerektiğidir. Akvaryum balıklarımızı günde 3-5 kez beslememiz yerinde olacaktır. Bu beslemede yemleri azar azar bölerek atmamız akvaryum suyu açısından sağlıklı olur.

Şunu da söylemeliyim ki bazen balıkları bir müddet aç bırakmak ta faydalı olacaktır. 15 günde bir balıklarınızı bir müddet aç bırakabilirsiniz. Balıklarınız için beslenme konusunu merak ediyorsanız lütfen forumumuza balığınızın türünü yazarak nasıl beslediğinizi ekleyin. Akvarist arkadaşlardan beslenme önerilerini alın. Forum adresimiz www.akvaryumcenneti.com/forum

Bir önceki yazımız olan Kolay yavru nasıl alınır? başlıklı makalemizde kolay yavru alma yolları ve kolay yavru nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Ciklet beslemenin püf noktaları için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. mehmet  yorumladı. 23:15 - 19 / 04 / 2014:

    merhabalar ciklet besliyorum balıkların alt kısımları cukurlaştı iç parazit olmuş diyorlar nasıl tedavi edebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap