Ciklet beslemenin püf noktaları

Ciklet beslemenin püf noktaları

Ciklet beslemenin püf noktaları

Ciklet beslemenin püf noktaları

Ciklet balıklarını beslerken nelere dikkat etmeli, cichlid balıklarını beslerken izlenecek yol….
Beslenme tüm canlılarda olduğu gibi akvaryum balıklarında da önemlidir. Akvaryum balıklarının sağlıklı beslenmesiyle renkleri daha canlı olur, akvaryumdaki durumları daha aktif olur. Bu yüzden beslediğimiz balıkların hangi tip beslendiğini iyi bilmemiz gerekiyor.

Bitkisel ağırlıklı beslenen cikletlerin renklerinin daha parlak olduğu söylenenler arasında. Ama sadece bitkisel yemle beslemek balığımızın ömrünü de kısaltacaktır. O yüzden balığımızın türüne uygun olarak besleme yapmalıyız.

Önemli konulardan biri de günlük ne sıklıkla beslememiz gerektiğidir. Akvaryum balıklarımızı günde 3-5 kez beslememiz yerinde olacaktır. Bu beslemede yemleri azar azar bölerek atmamız akvaryum suyu açısından sağlıklı olur.

Şunu da söylemeliyim ki bazen balıkları bir müddet aç bırakmak ta faydalı olacaktır. 15 günde bir balıklarınızı bir müddet aç bırakabilirsiniz. Balıklarınız için beslenme konusunu merak ediyorsanız lütfen forumumuza balığınızın türünü yazarak nasıl beslediğinizi ekleyin. Akvarist arkadaşlardan beslenme önerilerini alın. Forum adresimiz www.akvaryumcenneti.com/forum

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve Akvaryum ekran koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Ciklet beslemenin püf noktaları

Ciklet beslemenin püf noktaları

  1. merhabalar ciklet besliyorum balıkların alt kısımları cukurlaştı iç parazit olmuş diyorlar nasıl tedavi edebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>