Green Terror (Aequidens rivulatus)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:49

Green Terror (Aequidens rivulatus)
Green Terror (Aequidens rivulatus)

Green Terror (Aequidens rivulatus) Güney Amerika yerel nehir kollarında yaşayan Green Terror’ler, akvaryumlarda oldukça agresif cichlidlerdir. Erkekler nisbeten daha büyük boydadır ve renkleri daha parlaktır. Erişkin boya geldiklerinde kafa yaparlar.

Dişilere oranla daha ihtişamlı üst ve alt yüzgeçleri vardır. Bu ayrımları yavru balıklarda yapmak çok zordur.  Yavru iken sorunsuz balıklardır fakat 10 cm boyuna ulaştıklarında agresiflikleri artmaktadır. Buna rağmen bakılması ve seyredilmesi mükemmel balıklardır. 


Kendi türlerine karşı oldukça agresifdir. Diğer türlerle karşı, yem yeme zamanı dışında pek saldırganlık göstermez. Üreme döneminde düz bir kayanın üzerine 400’e kadar yumurta bırakırlar. Yavrularını korurlar. 

Green Terror En Fazla Büyüdüğü Boy: 20 cm 

Green Terror En Az Akvaryum Hacmi: 250lt. Akvaryum hacminin bu seviyeden az olması önerilmez.

Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul 
Davranış Biçimi: Orta derecede agresif 
Kendi Türlerine Davranışı: Agresif 
Yüzme Seviyesi: Orta 
Cinsiyet Ayrımı: Erkekler nisbeten daha büyük boydadır ve renkleri daha parlaktır. Erişkin boya geldiklerinde kafa yaparlar. Dişilere oranla daha ihtişamlı üst ve alt yüzgeçleri vardır. Bu ayrımları yavru balıklarda yapmak çok zordur. 
Üreme: Düz bir kayanın üzerine 400’e kadar yumurta bırakırlar. Yavrularını korurlar. 
Sıcaklık: 20-24°C 

Bir önceki yazımız olan Yunus Cichlid Balığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Green Terror (Aequidens rivulatus) için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Tekiner Taha Tayfur  yorumladı. 06:24 - 15 / 12 / 2013:

    Merhabalar ben bir sey soracaktim.Acaba Green Terror ile Astronot baligi ayni akvaryumda beslenebilir mi birbirlerine sorun cikarirlar mi?(Akvaryum 200 litre)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap