Sarı prenses Hakkında

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:01

Sarı prenses çiftleri

sarı prenses balığı
sarı prenses yavrulama

Sari prenses
Sarı prenses balığı hakkında genel bilgiler.

www.akvaryumcenneti.com 

Anavatanı Afrika kıtasının Malawi gölü olan Sarı prensesler sığ kayalıklarda yaşamayı sever. Sarı prensesler akvaryumlarda diğer Labidochromis türleri (zebroides, chisumulae) veCyrtocara moorii ile beraber bakılabilirler. Ama Sarı prenses –  snow prenses ile yaşarken agresif tavırlar sergileyebilir.


Sarı Prenses,latince ismi Labidochromis Caeruleus olan barışçıl bir akvaryum balığıdır. Akvaryum şartlarında Sarı prensesler 10-12 cm boylara ulaşabilirler.

Sarı prensesler ortalama 8 aydan sonra ergin hale gelirler ve yavru vermeye başlarlar. Bazı nedenlerden dolayı; iyi beslenememe,ortam şartları, stres vs gibi nedenlerden dolayı bu zaman değişebilmektedir. Dişi sarı prenses yaklaşık 23 gün boyunca ağzında yumurtalarısaklı tutarak onları başka balıklar tarafından yenilmekten korur. Bu kuluçka döneminde balık 23 gün boyunca aç kalır.  İlk başlarda anne gözetimindeolan yavrular belli bir zamandan sonra artık kendi başlarının çaresine bakmak zorundadırlar.

Bir önceki yazımız olan Kolay yavru nasıl alınır? başlıklı makalemizde kolay yavru alma yolları ve kolay yavru nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Sarı prenses Hakkında için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


 1. ali  yorumladı. 21:08 - 17 / 09 / 2011:

  mrb arkadaşım ben sarı prenses ve beyaz prenses besliyorum ama akvaryumun ışığını yaktığımda balıklar saklanıyor neden olabilr

 2. omerakvarist  yorumladı. 13:35 - 22 / 09 / 2011:

  Akvaryumu yeni kurduysanız…
  Alışmalarını bekleyin…

 3. AliCho  yorumladı. 23:32 - 30 / 03 / 2012:

  arkadaşlar bende sarı prenses var 2 tane balıklarda yaklaşık 1 haftadır ara ara titreme başlıyor ve yaklaşık 5-10 saniye titriyor neden böyle birşey oluyor yardımcı olurmusunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap