Sarı prenses Hakkında

sarı prenses balığı

sarı prenses yavrulama

Sari prenses
Sarı prenses balığı hakkında genel bilgiler.

www.akvaryumcenneti.com 

Anavatanı Afrika kıtasının Malawi gölü olan Sarı prensesler sığ kayalıklarda yaşamayı sever. Sarı prensesler akvaryumlarda diğer Labidochromis türleri (zebroides, chisumulae) veCyrtocara moorii ile beraber bakılabilirler. Ama Sarı prenses –  snow prenses ile yaşarken agresif tavırlar sergileyebilir.

Sarı Prenses,latince ismi Labidochromis Caeruleus olan barışçıl bir akvaryum balığıdır. Akvaryum şartlarında Sarı prensesler 10-12 cm boylara ulaşabilirler.

Sarı prensesler ortalama 8 aydan sonra ergin hale gelirler ve yavru vermeye başlarlar. Bazı nedenlerden dolayı; iyi beslenememe,ortam şartları, stres vs gibi nedenlerden dolayı bu zaman değişebilmektedir. Dişi sarı prenses yaklaşık 23 gün boyunca ağzında yumurtalarısaklı tutarak onları başka balıklar tarafından yenilmekten korur. Bu kuluçka döneminde balık 23 gün boyunca aç kalır.  İlk başlarda anne gözetimindeolan yavrular belli bir zamandan sonra artık kendi başlarının çaresine bakmak zorundadırlar.

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve Akvaryum ekran koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Sarı prenses Hakkında

3 - “Sarı prenses Hakkında

  1. mrb arkadaşım ben sarı prenses ve beyaz prenses besliyorum ama akvaryumun ışığını yaktığımda balıklar saklanıyor neden olabilr

  2. arkadaşlar bende sarı prenses var 2 tane balıklarda yaklaşık 1 haftadır ara ara titreme başlıyor ve yaklaşık 5-10 saniye titriyor neden böyle birşey oluyor yardımcı olurmusunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>