Tropheus Red Chimba

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:05

Tropheus Balıkları
Tropheus - Tropheus Akvaryum Şartları

Tropheus Red Chimba 

Tropheus’lar doğada,kayalar üzerindeki yosunları kazıyarak beslendikleri için beslenmeleri de doğal ortamınkine benzer yani bitkisel olmalıdır. Hayvansal proteinlerle beslenen Tropheus’larda sindirim sistemine bağlı problemler meydana gelir. En kötülerinden biri de Bload denen bir hastalıktır ki, tedavisi pek mümkün olmayan,ölümle sonuçlanan

bir hastalıktır. Tropheus Erkekleri oldukça geniş bir alanısahipleniyor. Bu da birden fazla Tropheus erkeği için kavga demektir. 8-10 adet dişiyle beraber 1-2 erkek 150cm boyunda bir tank için idealdir. Eğer kavga ederlerse 2.erkeği hemen çıkartın. Ölümle sonuçlanabileceği gibi kavga etmekten üremeye zamanları kalmıyor.

  • Tropheuslar TanganyikaGölü’nün yosunla kaplı kayalık bölgelerinde, koloniler halinde yaşarlar. Yaşadıkları bölgelere göre varyasyonlara ayrılırlar. (Duboisi, İkola, İlangi, Moori, Bemba vb.) 
  • Erkek Tropheuslar kendi aralarında son derece geçimsizdirler ve sürekli kavga halindedirler. Bu kavgalar, genelde daha küçük olan erkeğin ölümüyle sonuçlanır. 
  • Tropheuslar için Akvaryum Şartları pH: 8-8,5  sıcaklık 2426C ve yüksek su sertliği
  • Tropheuslar için Akvaryum Dekorasyonu bol kayalardan oluşan bir dekorasyon tercih etmelisiniz. 

Bir önceki yazımız olan Kolay yavru nasıl alınır? başlıklı makalemizde kolay yavru alma yolları ve kolay yavru nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap