Tropheus Red Chimba

Tropheus Balıkları

Tropheus - Tropheus Akvaryum Şartları

Tropheus Red Chimba 

Tropheus’lar doğada,kayalar üzerindeki yosunları kazıyarak beslendikleri için beslenmeleri de doğal ortamınkine benzer yani bitkisel olmalıdır. Hayvansal proteinlerle beslenen Tropheus’larda sindirim sistemine bağlı problemler meydana gelir. En kötülerinden biri de Bload denen bir hastalıktır ki, tedavisi pek mümkün olmayan,ölümle sonuçlanan

bir hastalıktır. 


Tropheus Erkekleri oldukça geniş bir alanısahipleniyor. Bu da birden fazla Tropheus erkeği için kavga demektir. 8-10 adet dişiyle beraber 1-2 erkek 150cm boyunda bir tank için idealdir. Eğer kavga ederlerse 2.erkeği hemen çıkartın. Ölümle sonuçlanabileceği gibi kavga etmekten üremeye zamanları kalmıyor.

  • Tropheuslar TanganyikaGölü’nün yosunla kaplı kayalık bölgelerinde, koloniler halinde yaşarlar. Yaşadıkları bölgelere göre varyasyonlara ayrılırlar. (Duboisi, İkola, İlangi, Moori, Bemba vb.) 
  • Erkek Tropheuslar kendi aralarında son derece geçimsizdirler ve sürekli kavga halindedirler. Bu kavgalar, genelde daha küçük olan erkeğin ölümüyle sonuçlanır. 
  • Tropheuslar için Akvaryum Şartları pH: 8-8,5  sıcaklık 24-26C ve yüksek su sertliği
  • Tropheuslar için Akvaryum Dekorasyonu bol kayalardan oluşan bir dekorasyon tercih etmelisiniz. 

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve Akvaryum ekran koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Tropheus Red Chimba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>