Benekli Çöpçü Balığı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:25

Benekli çöpçü balığı akvaryumlarda sık rastlanılan kedi balığı türünden bir akvaryum balığıdır. Yeşilimsi – bronz bir renkle blinirlerse de beslenme ortamı iyi olmadığı durumlarda daha donuk renklere sahip olabilmektedirler.

Bilimsel İsmi: Corydoras Paleatus

Türkçe İsmi: Benekli Çöpçü Balığı

Familyası: Callichthyidae

Anavatanı: Brezilya’nın La Plata akarsuyu

Boyutu: 7 cm

Optimum Su Sıcaklık Koşulları: 20-24 C (santigrad derece) Benekli Çöpçü Balığı türünü beslerken aşırı derecede pH ve su sertliğinden kaçınıldığı sürece çok zorlu su koşullarında bile rahatlıkla yaşamını sürdürür.


Optimum Su Asitlik Koşulları: 6,5-7,5 pH

Optimum Su Sertliği: 12 dH

Yaşama Ortamı: Suyun orta kısımları ile dip kısımları arasında

Üreme Şekli: Yumurtalarını dizerek ürerler. Çiftleştirme/üretme için bazı koşulların ve şartların sağlanması gerekmektedir. Eğer bu çöpçü balığı türünü çiftleştirecekseniz, 2 erkek 2 dişi veya 1 dişi 2 erkek şeklinde ayrı bir akvaryuma almanız gerekmektedir

Beslenme Şekli: Bu balık türü hem etçil hemde otçul beslenebilir. Siklop, Tubifeks ve Su Perisi gibi omurgasız su canlıları ile beslenebilirler. Yine ister ince tabaka yemleri, isterseniz de tablet yemlerle besleyebilirsiniz. Ayrıca, bazı bitkisel yemlerle de beslenebilir.

Etiketler:

Benekli Çöpçü Balığı için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Hümeyra  yorumladı. 22:50 - 04 / 01 / 2018:

    Sitenizden ayrılamıyorum! Devamlı yazdıklarınızı okumak istiyorum. Şahane yazılar hazırlamışsınız. Ben de zaten internete bağımlıyım. Dürüst olacağım, sitenizi okurken vaktin nasıl geçtiğini fark etmiyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap