Boynuzlu Cüce Vatoz (Ancistrus Sp.)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:10

Boynuzlu Cüce Vatoz
Boynuzlu Vatoz , Cüce Vatoz

Boynuzlu Cüce Vatoz (Ancistrus Sp.)
Güney Amerika doğal yaşam alanlarıdır. Karma tanklar içinde tutulabilecek oldukça barışçıl ve huzurlu bir balıktır.İyi bir filtrasyon akvaryumu ve akvaryumda saklanabileceği bölgeler oluşturulmalıdır.Cüce vatoz akvaryumda gece aktif bir balıktır.Akvaryumda yosun kontrolü sağlar. Albino ve uzun kanatlı çeşitleri mevcuttur.
Boynuzlu Cüce Vatoz (Ancistrus Sp.) Beslenme :Omnivor(Etçil ve Otçul)-Akvaryum camı, alt yüzey ve kayalık dekorlardaki yosunları yiyerek beslenir.Büyük boylardaki balıklarda, bitkisel içerikli tablet yada dibe batan besinlerle beslenme yapılmalıdır.Salatalık ve kabak, afiyetle yediği bir besindir.
Mizaç : Barışçıl.
PH : 5.8-7.8
Sıcaklık : 15C – 27C
Maksimum Boy : 15 cm
Cinsiyet : Erkeklerin çene kenarında dikenimsi kıllar mevcuttur.Erkekler daha çabuk büyür.Bir gurup içerisinde, aynı batından, en küçük balık dişi olarak seçilebilir.
Üretim : Üreme tankında, pvc boru veya diğer dekorlarla mağaralar oluşturulmalıdır.Yumurtalardan 2-4 gün içinde yavrular çıkar.Erkek yumurtaları koruyucudur.

Boynuzlu Cüce Vatoz Renkleri : Kahverengi, Beyaz
Bristlenose Vatoz (Ancistrus Triradiatus) 


Bir önceki yazımız olan Japon Balığının Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, Balığın Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır? ve Japon Balığı Nasıl Sağılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap