Bristlenose Vatoz (Ancistrus Triradiatus)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:16

Ancistrus Triradiatus
Çöpçü vatoz - Ancistrus Triradiatus

Bristlenose Vatoz (Ancistrus Triradiatus)
Güney Amerika-Orinoco Nehri Kolları, Valencia Gölü Havzası, Guayes Nehri,Maracaibo Gölü civarı doğal yaşam alanı olarak bilinir.

Bristlenose Vatoz (Ancistrus Triradiatus) Beslenmesi
Büyük boylardaki balıklarda, bitkisel içerikli tablet yada dibe batan besinlerle beslenme yapılmalıdır. Omnivor (Etçil ve Otçul)-Sebze diyetli yemlerle beslenmelidir.Salatalık ve kabak, afiyetle yediği bir besindir.

Bristlenose Vatoz (Ancistrus Triradiatus)
iğneli Vatoz - Bristlenose Vatoz

Bristlenose Vatoz (Ancistrus Triradiatus) Kendi türüyle bazen çekişme yaşayabilir. Genellikle barışçıldır.


Gündüz akvaryumda gözükmeyebilir. Saklanması için, balık başına 2 mağara oluşturulmalıdır. Akvaryum dekoru bunlara göre düzenlenmelidir. Hastalıklara karşı dayanıklı bir balık olan Bristlenose Vatoz (Ancistrus Triradiatus) karma akvaryumlar için oldukça huzurlu bir balıktır. Akvaryumlarda alg gelişimini kontrol eder.

Sıcaklık :23C – 30C
Maksimum Boy : 12 cm
Cinsiyet : Erkeklerde çene üzerinde dikenler mevcuttur. Üretimi kolaydır.Mağara içinde veya saklanabilecekleri bir saksı içinde yumurta bırakılır.Erkek yüzgeçleri ile fan yaparak, yumurtalara oksijen sağlar.Erkek koruyucudur.Yaklaşık 30-40 adet yumurta oluşur.Yavrular için, küçük hacimli batan yemler verilmelidir.Çiftleşme ve yumurtlama sistematik olarak devam eder.Canlı yemler, çiftleşmeye teşvik eder.
PH :6.5-7.7 
 

Bristlenose Vatoz
Vatoz Balığı - Akvaryum Çöpçü vatoz

Varyansları :Albino ve uzun kanatlı çeşitleri mevcuttur.

 Leopar Vatoz ( Hypostomus plecostomus )

Bir önceki yazımız olan Japon Balığının Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, Balığın Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır? ve Japon Balığı Nasıl Sağılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap