Leopar Vatoz (Glyptoperichthys Gibbiceps)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:10

Akvaryum Leopar Vatoz
Leopar Vatoz Türleri - Çöpçü Balıklar

Leopar Vatoz – Glyptoperichthys Gibbiceps

Güney Amerika-Doğu Peru doğal yaşam alanlarıdır.Otobur-Yosun ağırlıklı yemlerle beslenmelidir.Ticari yemlerin dibe batanları tercih edilmelidir. Kabak ve salatalık ile beslenmeye takviye yapılabilir.Akvaryumdaki algleri yiyerek beslenir. Barışçıl vatozlar olarak bilinirler. Toplu tanklar için ideal bir balıktır.


Leopar Vatoz – Glyptoperichthys Gibbiceps Bakım :İstikrarlı ve kaliteli su koşullarına ihtiyaç duyar.Büyüyebilmesi için akvaryumda alglere ihtiyaç duyarlar.Küçük akvaryumlarda bakımı tavsiye edilmez.Leopar Vatoz 50 cm’ye kadar büyüyebildiğinden, genelde akvaryumlardan çıkarılmak zorunda kalınabilir.Gece daha aktif bir balıktır.Büyüdüğünde, akvaryumdaki diğer küçük balıkları yiyebilir.Discuslarla birlikte bakılmamalıdır.
Akvaruyum PH : 6.5-7.5
Sıcaklık : 23C – 28C
Leopar Vatoz Maksimum Boy : 50 cm
Cinsiyet : Cinsiyet ayrımı zordur.
Üretim : Doğal ortamlarına yakın akvaryum taklitlerinde üretimi kolay bir balıktır.
Varyansları : Albino Vatoz
Leopar Vatoz renkler : Kahverengi, Siyah

 Boynuzlu Cüce Vatoz (Ancistrus Sp.)

Bir önceki yazımız olan Japon Balığının Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, Balığın Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır? ve Japon Balığı Nasıl Sağılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap