Aulonocara baenschi (Sarı İmparator)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:26

Malawi ciklet gurubundan tatlı su balıklarıdır.
latince Adı Aulonocara baenschi’ dir.
Balığın Habitatı ve Anavatanı: Malawi gölünün iç kısımlarında
Etçil olarak beslenirler.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı oldukça Barışçıldır.
Yüzme Seviyesi: Dip-orta seviye (8-20 m derinlik)
Cinsiyet Ayrımı: Erkek imparatorlar sarı renk olurlar ve türün bütün renklerini çok güzel sergilerler,dişiler ise donuk gri-yeşil-bej tonlarını taşırlar.
Üreme: Dişiler ortalama 25 adet yumurtayı ağızda kuluçka yaparlar
Davranış Biçimi: Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
Yüzme Seviyesi: Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
En Fazla Büyüdüğü Boy: Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
En Az Akvaryum Hacmi: Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
Zorluk Seviyesi: 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.
Çok sakin bir balık yavruyken cinsiyetini bilmek çok zor olur. Yem seçmeyen, hızlı büyüyen, barışçıl bir balıktır. Alırken annesini babasını görme imkanınız varsa iyi olur. Yavruyu ona göre alırsınız.


Etiketler:, , , ,

Aulonocara baenschi (Sarı İmparator) için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. muko  yorumladı. 15:14 - 24 / 02 / 2010:

    selam bende 2 imparator var 1 erkek 1 dişi erkek hareketli ama dişi bir yere cekılıp bekliyor yem yemıyor boyu 5 cm felan acaba hamile mı yoksa sorunu ne ne yapmalıyım ?

  2. muko  yorumladı. 15:15 - 24 / 02 / 2010:

    yanlız benımkı mavi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap