Discus Akvaryumu Ve Discus Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:36

Discus Akvaryumu Ve Discus Bakımı

Discuslar en gösterişlitatlı su balığı olarak bilinir. Çok akıllı balıklardır. Her gün düzenli dip çekimi Discus balığın sağlıklı yaşaması için şarttır.

Discus Akvaryumu Ve Discus Bakımı
Discus Akvaryumu Ve Discus Bakımı

Discus Cinsiyet ayrımı:
Cinsiyetler arasında belirgin bir görünüş farkı yoktur. En kolayı üreme dönemlerinde ortaya çıkan üreme tüplerini gözlemektir. Erkeğin sperm tüpü ince ve sivri uçlu dişinin yumurtlama tüpü ise kalın ve yuvarlak uçludur. Erkeklerin kafalarındaki ve yüzgeçlerindeki mavi desenlerin dişilere göre daha belirgin olduğu söylenir.


Discus Üreme: Dik biryüzeye düz yumurta dökerler, yavrularını korurular. Üretim için beslenebilecek boyda 10 adet balığın birlikte büyütülerek, eş tutan balıkların 50*50*50’lik bir akvaryuma ayrılmasıyla sağlıklı üretim yapılabilir. Eş tutan balıklardan yumurta almak zor; yavru almak daha zor; çıkan yavruları büyütmek daha da zordur. Sudaki en ufak değişmelere karşı bile yumurtalar hassastır. Yavrular çıktıkları zaman erkek, dişi beraber yavrularabakarlar. Yavrular anne-babalarının mukozalarını yiyerek beslenirler.

Discus Yavrusu Nasıl Bakılmalıdır?
Discus Yavrusu yetişkinlerinyedikleri yiyeceklei yiyebilirler.Yavru discuslar günde bir kaç kez beslenmelidirler. Discus Yavrusu beslenmesi ne kadar sık olursa okadariyidir.

Discus Akvaryumu Ve Discus Bakımı
Kırmızı Discus Akvaryumu Ve Discus Bakımı Yavru Discus

Discuslar akvaryumda bakılacaksa yavru discusu aç bırakmak tehlikeli olur.Yavru discus günde bir iki kez beslemelidir.Bu durum Yavru discuslar iki haftalık oluncaya kadar devam eder.Yavru discuslar büyüyünce günde bir kez beslemekyeterli olacaktır.

Doğada discus sinekler, bunalrın lavraları ve küçük karideslerle beslenir.Yiyecek verilirken diğerleriyle birlikte yemi alamayan discus hasta demektir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap