Rainbow Cichlid

Rainbow Cichlid Gökkuşağı Balığı

Rainbow Cichlid Gökkuşağı Balığı

Rainbow Cichlid Archocentrus multispinosa
Rainbow Cichlidler biraz sert olsalar da Orta Amerika Cichlidleri’ne göre oldukça barışçıllardır. Üreme dönemlerinde renkleri koyulaşır. Akvaryum kayalar, bitkiler ve ağaç kökleriyle dekore edilemeli, ince taneli kum kullanılmalıdır.

Rainbow Cichlid Üremesi: Rainbowların boyları 10-12 cm iken ciftleşme olgunluğuna erişmişlerdir. Rainbow Cichlidler üreme döneminde hırçınlaşırlar.Üreme dönemlerinde 4-6 rainbow cichlid bir akvaryuma atılır eştutan rainbowlar akvaryumun bir köşesine yuva kurarlar. Üremeleri kolaydır.Yavru bakımı fazla özen istemez.

Rainbow Cichlidler 200 e yakın yumurtayı bir taşın üzerine veya bir kovuğa bırakırlar.Düz yumurta dökerler.Fazla kalabalık akvaryumda üremeleri gercekleşmez.

 

Gökkuşağı - rainbow Cichlid Rainbow Çiklit Balığı

Gökkuşağı balığı - rainbow Cichlid Rainbow Çiklit Balığı

Rainbow Cichlid En Az Akvaryum Hacmi: 70 litre (bir çift için)
Rainbow, Herotilapia multispinosa
Rainbow Cichlid Gökkuşağı Balıkları Üremesi

Rainbow Cichlid Gökkuşağı Balıkları

Bir önceki yazımız olan Moli Balığı, Poecilia latipinna başlıklı makalemizde akvaryum, Akvaryum balıkları ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Rainbow Cichlid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>