Snow Prenses

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:19

Snow Prenses

Latince Adı: Pseudotropheus socolofi
Snow Prensesler görünüşleri ve hareketlilikleri ile akvaryuma renk katarlar, hırçın olmadıklarından diğer balıklara saldırmazlar. Kendi türlerine davranısı orta derecede agresiftir. Anavatanı Malawi Gölü’nün kayalık kesimleridir. Sık rastlanan bir balıktır. Doğal ortam sağlanabilmesi için akvaryumu bol kayalık olmalıdır. Dişiler ile erkeklerin net bir farkı yoktur. Dişiler biraz daha küçük, karınları daha şişkin ve yumurta benekleri daha az sayıda olur.
Snow Prenseslerin otçul balıklar olduğu bilinmktedir. Fakat hazır yemlerde sadece otçul değil tçil de beslenebilirler.


Özellikle Snow Prenses yavrularının yüksek oranda proteinle beslenmesi gerekmektedir. Snow Prensesler 12 aydan itibaren damızlık kabul edilirler. Yavru almak istiyorsanız akvaryumunuzda erkek dişi ayarlaması yapmalısınız. 1 erkeğe 4/5 dişi ideal olanıdır.

Snow Prensesim Yem Yemiyor Hasta mı?

Hayır değil. Dişi ağzına yumurta aldığında yem yemeyi bırakır ve ağzı farkedilir derecede şişer.

Snow Prensesimin Ağzında Yumurta var. Kaç Gün sonra yavru alırım?Dişi ağzına yumurta aldığında yem yemeyi bırakır ve ağzı farkedilir derecede şişer. Balığınızın uzun süre aç kalmaması için 10. günden itibaren kusturabilirsiniz. Bu sayede yavru sayısı da fazla olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Moli Balığı, Poecilia latipinna başlıklı makalemizde balık, Canli Doğuranlar ve canlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , ,

Snow Prenses için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. mrba  yorumladı. 10:21 - 31 / 08 / 2010:

    arkaadilar benm size bir sorum olucak benim aynı anda 3 balığımın ağzı dolu 2 sarı prs bir auratus ve bunları kusturmak istemiyorum ayru tankım var birini ona koydum kendileri yavrulasın istiyorum. ama 3 nü koysam aynı tanka sorun olurmu yoksa mecburen kusturmalımıyım 🙁 ayrı tankım 6 lt lik lütfen çok acil yardımcı olunuz cngene@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap