Ülkemizdeki En Nadir Akvaryum Balıkları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:18

Akvaryum balıklarını tercih eden çoğu hobici ilinde bulunan veya yakınında bulunan akvaryum balıklarına göre seçim yapmaktadır. Halbuki gerek bazı illerimizde bulunan büyük pet-shop gerekse de bazı üniversitelerin ilgili bölümlerinde daha narin ve nadir türlere rastlamak mümkün. Çoğu hobici bu nadir tür riskine girmek istemese de ülkemizde de bazı türlerin nadir de rastlansa beslendiğini bilmekteyiz.


Gerek iş yerlerinde gerekse de büyük akvaryumlarda genellikle tercih edilen bu nadir akvaryum balıklarını birçoğumuz duymamıştır. Yine de ilgi çekiciliği ve vay be ne balıklar varmış demeniz için sizlerle bu balıkları paylaşmak istiyorum.

Bir önceki yazımız olan Moli Balığı, Poecilia latipinna başlıklı makalemizde balık, Canli Doğuranlar ve canlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap