Beta balığı Ne Yer Hangi Yemle Beslenmeli

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:55

Beta balığı Ne Yer Hangi Yemle Beslenmeli

Beta balığı Ne Yer Hangi Yemle Beslenmeli 

Beta balığı Ne Yer Hangi Yemle Beslenmeli
Beta balığı Ne Yer Hangi Yemle Beslenmeli

Beta balıklarınızı beslerken kaliteli kuru yemler, canlı yemler ve dondurulmuş yemlerle besleyebilirsiniz. Aynı akvaryum içerisinde erkek beta ile  dişi beta beslenebilir ama dişi beta bulmak hem zordur; hem de dişi betanın erkeğin darbelerinden korunmak için formda olması ve akvaryumun büyük ve bol bitkilendirilmiş olması gerekir. Bitkiler akvaryumunuza oksijen kazandıracaktır. Beta balıklarını beslerken canlı yem ya da kaliteli yemleri kullanmanızı öneririz.  Canlı yem kullanmanız ilk tavsiyemdir. Eğer sivri sinek ve karınca bulabilirseniz beta balığınıza verin,  betalar bunları severek yerler. Kaliteli yemler kullanmanız da beslenme için önemli bir yere sahiptir.


Beta yavrularını ilk 1-2 hafta yumurta sarısı ile besleyebilirsiniz. Yumurta sarısını balıkların durumuna göre hesaplayarak verin( sayısı ve boylarını hesaplayarak). Daha sonra akvaryumculardan rahatlıkla bulabileceğiniz  yavru yemi ve beta yavrularının bakımı için özel yemlerden alabilirsiniz. Kaliteli bir yem olmasına dikkat ediniz.

Beta akvaryumunun ısısı en az 22°C – 24°C olmalıdır. Mayıs ayından sonra ise ısıtıcınızı kapatıp tekrar Eylül – Ekim de kullanabilirsiniz. Isıtıcınızın 26°C -28°C derecede olması balığınızı öldürmez ama çabuk yaşlandırmaya sebep verir. Böylece balığınızın ömrü kısalır.

Bir önceki yazımız olan Japon Balığında Kararma ve Siyah Leke başlıklı makalemizde balıklarda kara leke hastalığı, balıklarda siyah lekeler ve balıkta kara lekeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Beta balığı Ne Yer Hangi Yemle Beslenmeli için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. yagiz  yorumladı. 04:04 - 30 / 07 / 2013:

    beta baligim sanki hasta gibi yem yemiyor ve hareketsizlesti başı yukarıda dik bi şekilde duruyor nadir dolaşıyor olurmu baligim 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap